بيانيه كميته حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين به مناسبت بستن دربهاي بيت المقدس و شهادت سه جوان فلسطيني

ان الذین کفروا و یصدون عن سبیل الله و المسجدالحرام الذی جعلناه للناس سواء العاکف فیه و الباد و من یرد فیه بالحاد بظلم نذقه من عذاب ألیم( و آنانکه به خدا کافر شده و مردم را از راه دین خدا منع می کنند و نیز از مسجدالحرامی که ما حرمت احکامش را برای اهل آن شهر و بادیه نشینان یکسان قرار دادیم مانع می شوند و کسی که در آنجا اراده دشمنی و تجاوزکرده و به خلق ظلم و ستم کند همه را عذاب دردناک می چشانیم.) “حج آیه ۲۵”
قداست مسجدالاقصی نقطه‌ عطف توجه و عشق مسلمانان به آن است. به همین دلیل به كانون تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی، تبدیل شده و این رژیم تمام تلاش را جهت از بین بردن هويت و ویژگی‌های اسلامی بیت‌المقدس و یهودی سازی آن به كار مي برد.
سه جوان فلسطيني به دنبال هتك حرمت به مسجدالاقصي و منع برگزاري نماز جمعه در آن، از سوي صهيونيستها با نظاميان در گير شده و هر سه تن آنان به شهادت رسيدند.
بار ديگر صهيونيسم با حركتي مذبوحانه براي مقابله با رشادت و دليري مردان فلسطين دربهاي مسجد الاقصي را بر روي مسلمانان بست و مانع از برگزاري نمازگزاران در آن شد. اين اقدام خشم همه مسلمانان و آزادي خواهان جهان را برانگيخت.
فلسطينيان كه بيش از شش دهه طعم تلخ جنگهاي متعدد، جنايات، كودك كشي و نابودي حقوق خود از سوي رژيم صهيونيستي را چشيده اند و در طول اين دوران شاهد چشم پوشي مجامع بين المللي و همه مدعيان حقوق بشري بوده اند ، اين بار نيز مصمم تر از قبل به ميدان آمدند تا خود حقوق حقه خود را بستانند.
حال دنيا به اين واقعيت اذعان دارد كه جلوگیری از ورود نمازگزاران مسلمان به مسجد الاقصی نقض قوانین و هنجارهای بین المللی است؛ چرا كه قوانين بين المللي، عبادت براي همه را آزاد مي داند. روشن است اين بار صهيونيسم علاوه بر جنايات گذشته، حقوق مذهبي آنان را هدف قرار داده و با نقض حرمت اماكن مقدس مانع از پخش اذان و اقامه نماز مسلمانان در روز جمعه در بيت المقدس شده و بدينگونه خشم جوانان فلسطيني را بر مي انگيزاند.
اين عمليات شهادت طلبانه به همه سردمداران صهيونيست يادآوري كرد كه فلسطينيان با همه اختلافات نظر، هيچگاه از حقوق حقه خود چشم پوشي نمي كنند و در هر زمان و مكاني كه لازم باشد به ميدان خواهند آمد. آنان بدانند كه بحث فلسطين عليرغم همه تلاش هاي بين المللي به حاشيه نرفته و فراموش نخواهد شد، چرا كه خداوند در آيه 40 سوره حج به كساني كه با مبارزه و دفاع از خود و پايگاه مهم خود ( مساجد) در برابر كافران بر مي خيزند را وعده نصرت مي دهد.
كميته حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين ضمن محكوم كردن اين اقدام وقيح رژيم اشغالگر قدس، حمايت همه جانبه خود را از مبارزان مقاومت فلسطين اعلام مي دارد و وحدت صفوف فلسطينيان و همه گروههاي مبارزه فلسطيني و استمرار انتفاضه و مقاومت را تنها راه برون رفت از اين بحرانها و نابودي اسرائيل مي داند.
به اميد آزادي كامل سرزمين اشغالي فلسطين و نصرت و پيروزي فلسطينيان .

كميته حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين
نهاد رياست جمهوري
26 تير 1396
22 شوال 1438
17 July 2017