بیانیه جهاد اسلامی فلسطین درباره مسجد الاقصی

بسم الله الرحمن الرحيم
“إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ”
” فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ لِيَسُوءُوا وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِيُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِيرًا” صدق الله العظيم
بیانیه حماس و جهاد اسلامی فلسطین
ای مردم قهرمان مقاوم ، این فرزندان امت عربی و اسلامی ، ای آزادی خواهان جهان .
برای چهارمین روز متوالی اشغالگر صهیونیست به نقض و تعدی ضد مسجد الاقصی مبارک ادامه می دهد و مانع هزاران نماز گزار از عبادت و شعائر و ادای نماز در مسجد الاقصی مبارک به خاطر تدابیری شده که هدف از آن بسط سیطره ، استیلا و یهودی سازی کامل ، مسجد الاقصی مبارک می باشد و این تعدی آشکار به تمام مسلمانان به ویه در زمینه عبادت ها و مقدس ترین مقدساتشان است .
آن چه که اشغالگر از تعدی روزمره انجام می دهد منطقه را به شعله ور شدن تهدید نموده و به جنگی هشدار می دهد که حکومت افراطی بر آن صرار دارد تا جنگ دینی از طریق سیاست های نژاد پرستانه و کینه توازنه نسب به مسلمانان و همچنین مقدسات آنان در فلسطین اجرا شد .
ما همواره نسبت به توطئه های اشغالگران صهیونیست و تلاش های خبیث آن ضد مسجدالاقصی هشدار داده و از تمام طرف های درگیر ایجاد ثبات در منطقه برای دخالت و فشار بر اشغالگر برای توقف نقض و حفاری و حملات روزمره به مسجد الاقصی و اطراف آن را خواستاریم . اما کسی به این هشدار ها توجه نکرد تا وضع اینگونه شد که الان به آن رسیده ایم ، گمان نکنند ملت فلسطین می تواند از مقدسات ، مسجد و معراجگاهش عدول کند تا طعمه ای برای سیاست های اشغالگران ستمگر و اقدام های پلیدش باشد .
ما در جنبش مقاومت اسلامی و جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تمام مردم و غیور های امت بر این موارد تاکید می نماییم .
اول ، مسجد الاقصی خط قرمز است که در برابر بی حرمتی به آن به هیچ عنوان نمی توان سکوت نمود .
دوم ، ما خواستار توقف تدابیر صهیونیستی ، دست برداشتن حکومت افراطی از مسجد الاقصی مبارک ، بازگشت حاکمیت اداره اوقاف اسلامی به آن مانند گذشته ، توقف ورود شهرک نشینان به محوطه شریف آن ، توقف تعقیب نمازگزاران و محافظین هستیم و نسبت به عواقب آن به دشمن هشدار می دهیم .
سوم ، تعدی های چند روز گذشته بدون انتقام نمی ماند و ما به اشغالگر نسبت به ادامه تعدی و دست برنداشتن آن هشدار می دهیم که باعث تنش بیشتر می شود که اشغالگر مسئولیت کامل تمام پیامدهای آن را به عهده دارد .
چهارم ، از ملت ما می خواهیم آماده باشند و همچنین وضعیت بسیج عمومی برای دفاع از مسجد الاقصی و افزایش انتفاضه قدس و تظاهرات گسترده در تمام وطن و خارج از آن که مخالفتشان را با تعدی صهیونیستی اعلام نمایند و عهد خود را برای یاری مسجد الاقصی و فدا نمودن روح و خویشتن تجدید نمایند .
پنجم ، از توده های امت ، علما ، مبلغان و آزادیخواهان یاری مسجد الاقصی مبارک و عدم عدول از آن را خواستاریم ، یاری الاقصی واجب موکد و اولویت اولویت هاست ، امت باید نقش خود را ایفا نماید و به حکومت هایشان فشار آورد تا عادی سازی را متوقف کرده و اقدام به تحرمی رژیم صهیونیستی و محاصره آن و قطع ارتباط با آن نمایند با این اعتبار که رابطه با آن حرام است.
درود به اهالی ما در قدس و محافظین در اکنافش و عهد ما با شما آن است که ترک تان نکنیم و ذلیل تان نسازیم .
“والله غالبٌ على أمره ولكن أكثر الناس لا يعلمون”
جنبش مقاومت اسلامی – حماس
جنبش جهاد اسلامی فلسطین
دوشنبه 23 شوال 1438 هـ ، 17/7/2017 م