خط شهدا ، خط حیات است

ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت که خط شهدا نه خط مرگ ، بلکه خط حیات است .
وی این مطلب را در ششمین یادواره شهدای منطقه خطیرکوه واقع در روستای رودبار خطیرکوه از توابع استان سمنان بیان کرد .
متن کامل سخنرانی به این شرح است .
سلام و درود به پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد ( ص ) و اهل بیت پاکش ( ع ) .
ابتدا از این استقبال گرم و مهمان نوازی شما اهالی روستا بسیار تشکر می نمایم .
مانند شب گذشته می گویم که نمی توان شهید را توصیف کرد ، فقط می توان گفت که مپندارید که شهدا مرده اند بلکه ، زنده اند و نزد پروردگار روزی می خورند .
شهدا از ما می خواهند در مسیر آنان قدم برداریم ، خط آنان نه خط مرگ بلکه خط ، زندگی است ، آنان شهید شدند تا به ما زندگی ببخشند ، تا ما با کرامت ، عزت و آسایش زندگی کنیم ، جایگاه آنان با پیامبران ، صالحین و اولیاء خداست .
انسان روزی می میرد ، به هر شکل که باشد ، اما شهادت ، مرگ با طعم دیگری است که دارای جنبه های بسیاری می باشد ، شهادت در اصل تبیین درست از نادرست است ، شهادت مرگ در راه خدا جهت تحقق اصول عالی و عزت است .
شهادت به مردم عزت دنیوی و اخروی می بخشد و تصمیمی را که این اشخاص به خاطر آن شهید شدند را توجیه می نماید .
شهدای مقاومت فلسطین ، لبنان و دفاع مقدس ایران مایه افتخار شدند اما وقتی یک سرباز صهیونیست در 30 تا 40 سال گذشته کشته می شد به خاطر آن کمیته تشکیل دادند ، گریستند و حتی سازمان هایی تشکیل دادند که از رژیم ، خروج از مناطقی مانند جنوب لبنان را خواستند که مهمترین نمونه آن خروج ارتش صهیونیستی در سال 2000 میلادی این این منطقه بود .
اما وقتی یکی از رزمندگان مقاومت شهید می شود گرچه دل انسان ناراحت می شود و گریه می کنیم اما می دانیم که معنای این شهادت بسیار عظیم است به همین دلیل ، هزاران رزمنده مقاومت راه او را ادامه می دهند .
برای دشمن صهیونیستی ، کشته شدن به معنی پسرفت سیاستمداران و ارتش است اما برای ما شهادت پیشرفت محسوب می شود .
ما در فلسطین ، از سال 1917 حدود صد سال قبل که انگلستان این سرزمین را اشغال کرد تا زمان حاضر هر روز شهید می دهیم ، صد سال مبارزه ، مقاومت و همچنین شهادت بود که آرمان فلسطین را حفظ نمود .
ملت هایی بودند که مقاومت نکردند و نابود شدند مانند سرخ پوستان آمریکا و بومیان استرالیا که تمام شدند اما مردم فلسطین به مقاومت ادامه دادند و امروز 14 میلیون نفر هستند که 7 میلیون آنان به رغم تبعید ، اخراج و قتل همچنان در داخل سرزمین های فلسطینی ، ساکنند .
همه اینها به خاطر مقاومت ، شهادت ، مبارزه و همچنین شناخت مردم فلسطین نسبت به مسیر می باشد .
مردم فلسطین در تمام جهان پراکنده اند ، آمریکایی جنوبی ، آمریکای شمالی ، اروپا ، استرالیا ، هند ، پاکستان ، چین و هر مکان دیگر ، اما آن چه که ما را جمع کرده مقاومت و همچنین شهدای خط مبارزه ضد صهیونیستی است ، اگر خون شهدا نبود مساله فلسطین نابود می شد .
روح مقاومت مانند چراغ راه ما را روشن ساخته است ، از خداوند متعال برای شهدای امت اهم از مقاومت فلسطین و لبنان و دفاع مقدس ایران ، رحمت و بهشت برین را خواستارم و امیدوارم خداوند ما را در این مسیر که خط عزت دنیوی و اخروی است ، ثابت قدم فرماید .