ابوشریف جبهه جهانی مقاومت را ستود

همایش ” جبهه جهانی مقاومت ” با حضور شخصیت‌هایی از عراق ، لبنان ، فلسطین و ایران در حوزه عرصه مبارزه با استبکار و سلفی‌ گری در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد .
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این همایش با بیان این که مقاومت در برابر ظلم تنها راه مبارزه است ، گفت ، سخن از محور مقاومت تفاسیر زیادی دارد . امروز اختلافات دیدگاهی زیادی در این باره وجود دارد . اختلاف اول اسرائیل و فلسطین بر سر مرزهای سرزمینی است ، محور مقاومت رژیم صهیونیستی را غاصب می داند و باید ساکنین آن را از سرزمین مادری جهان اسلام بیرون نمود .
وی افزود ، اختلاف و عدم اتحاد کار را برای مبارزه دشوار می سازد و امروز اتحاد میان نیروهای مقاومت سبب شده است که اسرائیل در برابر این جبهه، زمین گیر شود .
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر این که موضوع فلسطین موضوعی فراموش نشدنی است ، ادامه داد که موضوع مقاومت از منظر تاریخی ریشه‌ای عمیق دارد ، ملت‌های منطقه هر چقدر توانستند در برابر استعمار ایستادگی نمودند و این ایستادگی نخستین جرقه های مقاومت در دوران معاصر می باشد .
ناصر ابوشریف تصریح کرد که هدف استعمار ضربه زدن به اسلام ، غارت و جلوگیری از پیشرفت امت اسلامی است و مقاومت در واکنش به آن آغاز شده و تا ریشه کنی ظلم ادامه خواهد داشت . استعمار فلسطین استعمار نظامی نیست بلکه ریشه کن سازی یک ملت و جایگزین نمودن ملتی جدید است .
وی خاطر نشان ساخت که بسیاری از شهرهای فلسطین هزاران سال قدمت دارند و صهیونیست‌ها ملت فلسطین را به بهانه داستان های خرافی ریشه کن ساخته اند ، نتانیاهو که از لهستان است همراه ملتی وارد فلسطین شده که اصلیتشان غیر عرب و اروپایی است ، آنها هیچ تمدن تاریخی در فلسطین ندارند ، استعمار فلسطین نوعی متفاوتی ، از استعمار است. محور مقاومت برای عادی سازی با صهیونیست ایجاد شده است پس تمام اشخاصی که رژیم صهیونیستی را دوست می دانند دشمن خط مقاومت هستند .
نماینده جنبش جهاد اسلامی با بیان این که مبارزه با ظلم به دین یا مذهب خاصی محدود نیست ، افزود که هر شخص در برابر اسرائیل بایستد دوست ما است و تمام مذاهب و ادیان باید طرف حق را گیرند ، در قرآن نوشته شده که اگر کسی سلطه ‌طلبی کند همسو با فساد است و اگر کسی با آن مقابله کند بنده‌ خوب خدا است ، کسی که با دشمن دوستی کند در برابر خدا ایستاده و محارب است .
ناصر ابوشریف ادامه داد که محور مقاومت در نهایت پیروز خواهد شد و امت اسلامی در ماه های اخیر قدرت خود را بازیافته و به مقابله با تل آویو پرداخته است . حل مشکلات فلسطین ، اسراییل را نگران ساخته و قصد تضعیف کشورهای همسایه را دارد ، محور مقاومت در سوریه عراق و لبنان قدرتمند شده و تغییرات زیادی ، در این محور سرنوشت ساز ایجاد شده است ، امیدواریم در آینده نزدیک مقاومت به پیروزی برسد .