شکست داعش ، نگرانی رژیم صهیونیستی

شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شکست داعش در برابر حزب الله و ارتش های لبنان و سوریه ، تصمیم گیران در تل آویو را نگران نموده است .
این گزارش ادامه داد که شکست داعش سبب سیطره محور مقاومت و تمرکز ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله در مناطقی خواهد شد که داعش ، از آن خواهد رفت .
سناریوی شبکه آن است که پس از پایان سیطره داعش ، تل آویو از همسویی ارتش و مقاومت لبنان و ایجاد سه جانبه استراتژی ، دفاعی لبنان که ارتش ، مردم و مقاومت است ، به شدت نگران می شود .
موضع نتانیاهو درباره داعش نشانه این ایده است که دیگر سران واشنگتن و اروپا نیز این فکر را دارند .
رژیم صهیونیستی به نفوذ داعش در عراق در سال 2014 دل خوش کرده بود ، وی در گفت و گو با شبکه ” ان بی سی ” آمریکا درباره تضعیف محور مقاومت سخن گفته بود و تصریح کرد که اگر با دشمنانت می جنگی ، باید همه را ضعیف نمایی .
هاآرتص روز 25 / 6 / 2014 نوشته بود که نباید به ایران اجازه داد بر عراق سیطره یابد مانند آن چه در سوریه و لبنان واقع شده است .
نتانیاهو با استفاده از گزارش موساد روز 13 / 8 / 2017 گفت که وقتی داعش خارج شود ، ایران وارد خواهد شد .
سخن درباره مصلحت صهیونیستی برای ابقای گروه تروریستی داعش و ضربه زدن به محور مقاومت از منابع ناشناس یا آگاه نیست بلکه از ، نتانیاهو است آن هم علنی ، او گفته که داعش دارای نقش مهمی برای مقابله با حزب الله و هم پیمانانش در منطقه است .
همین ایده درباره النصره و دیگر گروه های تروریستی وجود دارد و نتانیاهو به واشنگتن پیام داده که مهار این سازمان بهتر از نابودسازی سیطره آن می باشد چون داعش ، از حمایت دیپلماتیک صهیونیستی و دیگر گروه های تروریستی ، تحت سیطره آمریکا هستند .
همین مساله توجیهی برای موضع نتانیاهو نسبت به نبرد ارتش های لبنان ، سوریه و حزب الله برای آزاد سازی جرود است که گفت یکی از توجیه های ابقای داعش ، تضعیف محور مقاومت می باشد .
لذا ریشه کن شدن داعش از جرود با معیارهای صهیونیستی به معنی شکست نیرویی در لبنان است که تل آویو می توانست از آن در آینده ر برابر حزب الله استفاده نماید .
نتانیاهو گفته بود که پایان سیطره داعش ، آغاز سیطره محور مقاومت و خروج داعش ، ورود ایران است ، پس ریشه کن شدن داعش زمینه را برای موفقیت مقاومت لبنان و همسویی آن با ارتش لبنان در برابر تهدیدهای تروریستی و صهیونیستی ، همواره می سازد .
نابودی گروه تروریستی ، داعش شکست توطئه های رژیم صهیونیستی و بلوک غرب ضد محور مقاومت است .