دیدار ابوشریف با مسئولین یادواره شهدای خطیرکوه

دکتر ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با مسئولین برگزاری یادواره شهدای روستای خطیرکوه ملاقات کرد .
ابوشریف در این دیدار که با پرسش و پاسخ نیز همراه بود، به شرح واقعیت های موجود فلسطین پرداخت که متن آن اینگونه است .
ابتدا از شما به خطر مهمان نوازی گرم تان بسیار سپاسگذارم که نشانه انسانیت و اخلاق خوب و همچنین علاقه شما به فلسطین است .
مساله فلسطین ، فقط متعلق به مردم فلسطین نیست بلکه مساله امت اسلامی است ، قدس قبله اول مسلمانان و محل اسراء پیامبر (ص) و سومین حرم شریف است که به تمام مسلمانان اختصاص دارد .
دیدگاه قرآن کریم مبتنی بر آن است که امت اسلامی مانند یک پیکر هستند لذا وحدت ، مساله اول مسلمانان و عامل اصلی پیشرفت است ، اگر هر کسی بگوید من ایرانی هستم ، عرب یا فلسطینی ، یا سنی یا شیعه پیشرفت اسلام حاصل نخواهد شد .
تبدیل شدن به حزب گرایی و تفرقه اشتباه بزرگی است پس هر شخص که بخواهد امت را تجزیه کند از مسیر پیامبر ( ص ) واهل بیت پاکش ( ع ) نیست.
خط انقلاب اسلامی ایران نیز مبنی بر وحدت مسلمانان برا پیشرفت است ، فارس ، عرب ، سنی و شیعه باید در چارچوب یک پروژه باشند ، این هدف امام خمینی ( ره ) بود ، همان پروژه مغایر با پروژه غرب که ابتدا انگلستان و فرانسه و پس از آن آمریکا پرچمدار آن هستند .
باید بدانیم که دشمن ما دشمن صهیونیستی است ، جنبش های اسلامی مانند جهاد اسلامی معتقد به همین ایده هستند و اینکه باید با توطئه های غرب جنگید که با زور سلاح آمده ، امت اسلامی را تجزیه نموده و رژیم صهیونیستی را در این منطقه کاشتند . هدف دشمن غارت منابع و اقتصاد منطقه است ، ما به عنوان مسلمان باید با مشرکین بجنگیم ، تاسف دارد که آنان ضد ما متحد هستند اما ما در برابر آنان ، از هم پراکنده ایم ، وحدت عنصر اساسی مقابله با توطئه های غربی صهیونیستی و ستون اصلی انقلاب اسلامی ایران است به همین دلیل ایجاد تفرقه مغایر با روح انقلاب اسلامی ایران و سیاست های آن به رهبری حضرت امام خمینی ( ره ) و پس از ایشان حضرت امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) است .
سال گذشته با مقام معظم رهبری دیداری داشتیم ، ایشان فرمودن ما با عربستان سعودی به شکل نیابتی در حال جنگ هستیم و حتی بین ما خون است اما هرگز این کشور را دشمن نمی دانیم ، دشمن ما استکبار جهانی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی است ، حتی امام خامنه ای داعش را که یک گروه تکفیری است دشمن ندانستند بلکه استکبار که داعش را برای ضربه زدن به اسلام ایجاد نموده است ، دشمن دانستند .
وحدت اسلامی شرط اول جهت پیشرفت و پیروزی است ، باید دشمن را شناخت ، وحدت داشت و از تفرقه خودداری نمود .
تفرقه مسلمانان و اعراب ، سبب شد رژیم صهیونیستی حتی مدتی قبل مانع اقامه نماز توسط فلسطینیان در مسجد الاقصی شود ، رژیم صهیونیستی بر مسجد الاقصی و قدس سیطره دارد البته محوطه مسجد الاقصی همچنان در اختیار اوقاف اردن است ولی تقسیم زمانی و مکانی شده است ، همچنین گیت های هوشمند نصب کردند تا هر نوع ، ورود و خروج فلسطینیان را به مسجد الاقصی کنترل نمایند .
البته مسلمانان قدس و اراضی 1948 که به اصطلاح در اسراییل ، ساکنند با مقاومت در برابر این توطئه پرداختند ، اما یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان کار خاصی در این زمینه انجام ندادند .
مردم قدس با دستان خالی با دشمن جنگیدند با این که دهها پست بازرسی و گیت هوشمند در بخش های مختلف این شهر نصب شده تا مانع از رفتن نمازگزاران فلسطینی به مسجد الاقصی شوند ، اما امت حتی این اقدام را محکوم نکرد .
همچنین سال های گذشته جنبش های اسلامی فلسطینی برای مقابله با ، رژیم صهیونیستی ، ایجاد شد که پس از آن به بهار عربی امتداد یافت ، اما متاسفانه غرب با شیوه هایی مانند منهدم ساختن سوریه به عنوان یکی از ارکان محور مقاومت ، انهدام عراق ، مشکل سازی برای یمن و حتی کشوری مانند ترکیه با آن مقابله نمود تا رژیم صهیونیستی همچنان قدرت اول این منطقه باقی بماند .
خوشبختانه مقاومت راه خود را باز یافته ، در نوار غزه و کرانه باختری حضور دارد ، حزب الله در لبنان فعال است و رژیم صهیونیستی اعتراف نموده که پس از 11 سال از پایان جنگ 2006 ، هر روز ، توانمندی حزب الله افزایش یافته است .
وضع سوریه و عراق بهتر شده و انشاء الله با وحدت و آگاهی واقعی ، توطئه های صهیونیستی و حامیانش با شکست مواجه خواهد شد .
رژیم صهیونیستی به طور حتم ، ماجراجویی نخواهد نمود چون می داند هر اقدامش ، پر هزینه خواهد بود خصوصا که حزب الله دارای هزاران موشک می باشد اما رژیم صهیونیستی ، پس از شکست 2006 به بازسازی ارتش پرداخت و حتی سران خود را برکنار کرد مانند ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق و وزیر جنگ ، درباره غزه نیز همینطور شد و غزه با اینکه محاصره است اما مقاوم است .