كشتار صبرا و شتيلا در اذهان جهانيان ددمنشي صهيونيستها را عيني تر كرد

وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّي لا تَکُونَ فِتْنَةٌ وَ يَکُونَ الدِّينُ کُلُّهُ لِلَّهِ فَإِنِ انْتَهَوْا فَإِنَّ اللَّهَ بِما يَعْمَلُونَ بَصيرٌ
و ( ای مؤمنان ) با کافران بجنگید تا دیگر فتنه و فسادی نماند و آیین همه دین خدا گردد ، و چنانچه دست ( از کفر ) کشیدند خدا به اعمالشان بیناست.(آيه 39 سوره انفال)
در سي و پنجمين سالگرد فاجعه وحشتناك قتل عام زنان و كودكان مظلوم فلسطيني در دو اردوگاه صبرا و شتيلا كه در طي سه روز، حدود 5000 نفر از مجموع 20 هزار نفري ساكنان فلسطيني به شهادت رسيدند قرار داريم.
صهيونيستهاي جنايتكار به فرماندهي آريل شارون وزير جنگ رژيم ددمنش صهيونيستي در شهريور 1361 با همكاري مزدوران فالانژ به هيچ كس رحم نكردند و حتي زنان و كودكاني را كه پرچم سفيد بلند كرده بودند و امان خواسته بودند به قتل رساندند. آنان را به رگبار مي بستند و اگر فشنگ هايشان تمام مي شد با چاقو افراد را سر مي بريدند، حتي به جنازه ها هم رحم نمي كردند و در مغزشان تير خلاص مي زدند. سپس با بولدزر گودالي حفر كردند و جنازه ها را در آن انداختند. اين آدم كشي كه امروز نيز در ميانمار به گونه اي ادامه دارد، در حالي رخ داد و مي دهد كه شوراي امنيت سازمان ملل و نهاد هاي مدني دفاع از حقوق بشر و كشورهاي عربي در سكوت مرگباري فرو رفته بودند. در همان وقت يكي از استادان دانشگاه عبري نوشت: «كشتار به دست ما صورت گرفت. فالانژها اجير ما هستند؛ عينآ به گونه‌اي كه اوكرائينيها و كرواسيها و اسلواكها اجير هيتلر بودند و او آنها را به عنوان سرباز به خدمت گرفته بود تا برايش كار كنند.. به همين ترتيب هم ما قاتلان را در لبنان سازمان داديم تا فلسطينيها را بكشند”.
سركوب مبارزان، اگر چه بهانه هجوم به صبرا و شتيلا بود اما ترديدي نبايد داشت كه نژاد پرستي صهيونيسم در كشتار فلسطيني ها در صبرا و شتيلا به نمايش گذاشته شد.
با گذشت 35 سال از اين فاجعه، جهان نه تنها با بي اعتنايي نسبت به نسل كشي فلسطيني ها گذر كرد بلكه با نظارت بر انواع جنگ ها و قساوتها و كشتار و جنايات بر عليه مردم مظلوم فلسطين، اشغال سرزمين مادري آنان را موجه نيز كرد و صد البته فراموش كرده اند كه ملت مظلوم فلسطين هرگز شهداي خود را فراموش نكرده و نخواهند كرد و عليرغم تلاش عده اي در داخل اراضي اشغالي و خارج آن بويژه در ميان بعضي از كشورهاي غربي و اسلامي براي تشكيل دو دولت و برقراري صلح، مردم قهرمان فلسطين با استمرار مقاومت و انتفاضه، سرزمين مادري خود را باز پس خواهند گرفت و رژيم صهيونيستي و اذناب پليد آن را بيرون خواهند راند.
آنچه در حال حاضر حائز اهميت است آن است كه نسل جوان و انقلابي فلسطين حتي فلسطينيان كرانه باختري همواره به عمق فاجعه پي برده و سازش با عاملان اين جنايت را خيانت به آرمان فلسطين مي دانند.
يادآوري فاجعه صبرا و شتيلا علاوه بر تقبيح اين پديده شوم تاريخي مي تواند يادآور اين موضوع باشد كه رژيم نژاد پرست صهيونيست از ارتكاب هر نوع جنايتي فروگذار نبوده و اصولاً ماهيت اين رژيم بر اين نوع رفتار شكل گرفته است. همچنين بار ديگر حقانيت خون شهداي مظلوم فلسطين را ياد آور مي شود كه به وعده خداوند خون شهداي راه خدا هيچگاه پايمال نخواهد شد و بسي جاي شگفتي است كه برخي از دول عربي خود را به تمارض و آلزايمر سياسي زده اند تا مبادا همدستي خود را با اين جنايت به ياد آورند غافل از آنكه ذاكره تاريخ قوي تر از آن است كه چنين جنايتي را به فراموشي بسپارد.
كميته حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين – نهاد رياست جمهوري ضمن گرامي داشت ياد شهداي اين جنايت، ادامه راه شهداي مظلوم آن را در همه ازمنه تاريخ بر خود فرض دانسته و از همه رسانه ها و نخبگان و آزادگان ايران و جهان و نهادهاي مدني و سازمانهاي بين المللي مي خواهد تا به وظيفه انساني و قانوني خود اولاً در زنده نگاه داشتن چنين حوادث دردناكي براي عبرت آيندگان و ثانياً بررسي ابعاد حقوقي واقعه صبرا و شتيلا و اصرار بر مجازات عاملان صهيونيست آن، عمل نمايند كه ترديدي نيست در چنين سكوت مرگبار نهادهاي بين المللي است كه تكرار حادثه نسل كشي مشابهي را در قتل عام مسلمانان مظلوم ميانمار شاهد هستيم.

كميته حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين- نهاد رياست جمهوري
25 شهريور 1396
25 ذي الحجه 1438
16 سپتامبر 2017