صد سال جنایات صهیونیستی ( بخش سوم )

انفجار هتل قدس
22 ژوئیه 1946 ، گروه تروریستی صهیونیستی ارگون ، از طریق بمب گذاری هتل ” ملک داوود ” در قدس ، ضد حکومت انگلستان ، حمله ای را انجام داد . حکومت ، قیمومیت این هتل را مرکز خود قرار داده بود .
مناخیم بگین دستور داده تا این حمله تروریستی را با پوشاندن لباس عربی به عناصر باند صهیونیستی و پنهان سازی مواد منفجره در ظروف شیر همراه با آماده نمودن آن ، برای انفجار ، در هتل را انجام دهند .
در این حمله تروریستی 91 نفر کشه شدند ، چهل و یک نفر فلسطینی ، 28 بریتانیایی ، 17 یهودی و پنج ملیت دیگر ، همچنین 45 نفر دیگر زخمی شدند . پنج تن از بازماندگان ، از آوار نجات ، یافتند اما ششمی را روز بعد یافتند که جان باخته بود .
این اقدام توسط یوسف آفنی و اسرائیل لوی انجام شد و اگرچه بگین گفت که پیش از آن برای جلوگیری از کشته شدن مردم به بریتانیایی ها درباره بمب گفته بود ، بریتانیا این را انکار کرد و حتی گفت که گروه های یهودی مانع کار آمبولانس و امدادگران شدند .
جنایات و قتل عام های اشغالگری صهیونیستی علیه مردم فلسطین به دو بخش تقسیم شده است ، اول ، جنایاتی است که قبل از سال 1948 توسط گروه های صهیونیستی علیه روستاهای فلسطینی انجام شده است ، هدف آن فراهم نمودن زمینه تاسیس شهرک در ویرانه های خانه های فلسطینی بود تا آنان مجبور به ترک اراضی خود با زور سلاح شوند ، بخش دوم جنایات اشغالگری صهیونیستی پس از سال 1948 توسط ارتش اشغالگر انجام شد که توسط اعضای باندهای صهیونیستی برای تکمیل مجموعه ای از ، جنایات برای اهداف مشابه انجام شده بود .
ادامه متن به مهمترین و پلید ترین جنایات و کشتارهای باندهای صهیونیستی علیه مردم فلسطین که قبل از سال 1948 سالی که در آن رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شده بود ، می پردازیم .
آوارگی 122000 عرب و نابودی 70 روستا
باند های صهیونیستی صدها کشتارهای تروریستی بسیار خونین در سال 1948 مرتکب شدند ، که از طریق یک سری قتل عام خونین علیه شهرهای عربی ، روستاها و قبایل عربی فلسطینی بود که مهمترین آن را بیان می نماییم .
باندهای صهیونیستی در مسیر گروه داعش در قتل عام روستای الشیخ
همانند حملات تروریستی که توسط داعش در هزاره ، سوم در جشن های سال نو در اروپا و خاورمیانه انجام شده است ، گروه های صهیونیستی در تاریخ 31 / 12 / 1947 یک حمله تروریستی را به یکی از روستاهای فلسطین انجام دادند ، و جنایت ضد سالمندان و شهروندان غیر مسلح روستای الشیخ انجام دادند ، جنایات صهیونیستی به شهادت 60 نفر عمدتا زنان و کودکان منتهی شد که اجساد شان را در خانه های روستا یافتند .
31 شهید و 60 زخمی در کشتار عماره المغربی در حیفا
16 ژانویه سال 1948 ، تروریست های صهیونیستی با لباس ، سربازان انگلیسی به بهانه بازرسی وارد یک انبار نزدیک عماره المغربی در خیابان صلاح الدین در شهر حیفا شدند و یک بمب ساعتی را کار گذاشتند که انفجارش سبب تخریب ساختمان و حومه آن شد و 31 نفر از مردان، زنان و کودکان شهید ، و بیشتر از 60 نفر زخمی شدند .
20 شهید و 50 زخمی در قتل عام خیابان عباس
28 ژانویه سال 1948، تروریست های صهیونیست از محله الهادر مشرف به خیابان عباس العربی در شهر حیفا در پایین شیب ، یک بشکه پر از مواد منفجره رها کردند که به خاطر انفجار آن تعدادی از خانه ها تخریب و 20 شهروند عرب کشته و حدود 50 نفر زخمی شدند .
40 شهید در قتل عام قطار حیفا
کمتر از دو ماه پس از قتل عام خیابان عباس ، تاریخ 31 / 3 / 1948 ، صهیونیست های آن زمان اقدام به بمب گذاری قطار سریع السیر قاهره –حیفا توسط باند اشترن نمودند که 40 نفر را به شهادت رساند و 60 نفر دیگر را زخمی کرد .
150 شهید و 400 زخمی در کشتار حیفا
اواسط شب 22 آوریل 1948 ، گروه های صهیونیستی به شهر حیفا حمله کردند که از هادار الکرمل ( محله یهودی در بالای کوه الکرمل ) آمدند ، خانه ها ، خیابان ها و ساختمان های عمومی را اشغال کردند ، 50 عرب را کشتند و 200 تن دیگر را زخمی نمودند . اعراب غافلگیر شدند ، زن و فرزندانشان را به منطقه بندر بردند تا به شهر عکا انتقال یابند ، حین قرار صهیونیست ها به آنان حمله کردند که 100 غیر نظامی شهید و 200 نفر زخمی شدند .
قتل عام اول و دوم السرایا العربیه
هشتم ژانویه سال 1948 میلادی ، 70 فلسطینی توسط یک ماشین بمب گذاری شده توسط باند های صهیونیستی نزدیک ساختمان السرایا العربیه در شهر یافا شهید شدند ، این مکان ، ساختمان بلند مقابل ساعت معروف یافا است و دفتر مرکزی کمیته ملی عرب در این شهر بود .
نتیجه این قتل عام کشتن 30 عرب توسط گروه تروریستی آرگون بود که با خودروی بمب گذاری شده نزدیک السرایا القدیمه در شهر یافا بود با شیوه مشابه داعش برای انجام حملات تروریستی در عراق یا سوریه و لیبی برای تکمیل کشتارهای تروریسم سیاه که ضد بشریت است .
73 شهید در قتل عام قدس
31 دسامبر سال 1937 ، یک عضو سازمان صهیونیستی « اتسل » در بازار سبزیجات کنار دروازه نابلس در شهر قدس ، بمب انداخت که منجر به مرگ ده ها تن از شهروندان عرب و زخمی شدن بسیاری شد .
تاریخ 15 / 7 / 1938 ، یک عضو اتسل بمبی در مقابل یک مسجد در شهر قدس هنگام خروج نمازگزاران منفجر کرد که 10 غیرنظامی شهید و سه تن زخمی شدند . یک هفته بعد ، روز 26 اوت 1938، یک خودروی بمب گذاری شده منفجر شد که توسط باند اتسل در بازار بدس وضع شده بود ، سی و چهار عرب شهید و 35 نفر زخمی شدند .
روز 29 دسامبر 1947 میلادی ، 14 عرب کشته و 27 نفر با انفجار بشکه مواد منفجره توسط باند ” ارگن ” در باب العامود در قدس زخمی شدند . روز بعد ، همان باند با همان شیوه 11 عرب و دو بریتانیایی را کشت .
20 فوریه 1948 ، باند تروریستی صهیونیستی اشترن ، خودروی ارتش بریتانیا را سرقت و با مواد منفجره ، تجهیز ، نمود و سپس آن را در مقابل بنایه السلام شهر قدس قرار داد. در زمان انفجار، 14 عرب شهید و 26 نفر زخمی شدند .
پایان بخش سوم