اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

ناصر ابوشریف نماینده در نخستین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی؛ چگونه یک رژیم تروریست و ناقض حقوق بشر می تواند دوست دار صلح و دموکراسی باشد ؟ .
همزمان با سالروز شهادت محمد الدره ، ” اولین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی ” در تهران برگزار شد .
این اجلاس یک روزه به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و مشارکت جمعیت دفاع از ملت فلسطین ، خبرگزاری قدس ( قدسنا ) ، مجمع سازمانهای غیر دولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف ، موسسه الحمله العالمیه للعوده الی فلسطین و حوزه هنری و با حضور تعدادی از شخصیت ها و فعالان سیاسی ، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ، جنبش امل لبنان ، جمعی از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی و دانشجویان کشورهای فلسطین ، عراق ، لبنان ، سوریه ، یمن ، بحرین ، افغانستان ، ترکیه ، سریلانکا ، پاکستان مقیم کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .
ناصرابوشریف نماینده جبنش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در سخنرانی خود در این نشست گفت که شبهات زیادی در مورد مسئله فلسطین تاکنون مطرح شده است . یکی از این شبهات این است که مطرح می کنند چرا با اسرائیل صلح نمی کنید . چون اسرائیل رژیمی دموکراتیک است. همگان باید بدانند این رژیم فقط برای یهود دموکراتیک است، رژیم صهیونیستی رژیمی نژادپرست است و شکل گرفتن آن بر مبنای یک حرکت استعماری و غیر قانونی شکل گرفته است. برای اینکه متوجه این موضوع شوید این رژیم مانند یک تاجر مواد مخدر است ولی در جامعه به شکل یک آدم شیک پوش ظاهر می شود . اما تمام ثروت این رژیم از راههای خلاف و غیرقانونی و همچنین بلعیدن خون انسان ها شکل گرفته است . رژیم صهیونیستی براساس یک پاکسازی قومی نژادی تشکیل شده است ، این رژیم شهرها و روستاهای فلسطینی زیادی را نابود کرد که همین مسئله نشان دهنده این است که این رژیم به دنبال نابودی تاریخ و فرهنگ فلسطین است . به عنوان نمونه این رژیم یک روستا را در منطقه نقب برای یکصد و بیستمین بار مورد هجوم و حمله قرار داد و آن را ویران نمود . روز گذشته نیز 20 خانواده نیز از منطقه اغوار اخراج شدند. همچنین شاهد توطئه های این رژیم در قدس هستیم که هدف آن کاهش جمعیت فلسطینی ها در قدس شریف است .
وی افزود ، تمامی این جنایات در برابر چشمان سازمانهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر صورت می گیرد ولی آنها به هیچ عنوان هیچ حرکت موثری از خود نشان نمی دهند . همچنین متاسفانه این رژیم ائتلاف ها و روابط گسترده ای با رژیم ها و نظامهای سرکوبگر و غیردموکراتیک منطقه برقرار کرده است .
ابوشریف تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از دنیا می خواهد تا آن را به عنوان یک نظام دموکراتیک به رسمیت بشناسند و متاسفانه تبلیغات زیادی برای حمایت از این رژیم صورت می پذیرد . رژیم های مرتجع و غیردموکراتیک منطقه به جای آنکه از طرق مردم خودشان مشروعیت شان را تامین کنند ، متمسک به اسرائیل برای رسیدن به آمریکا شده اند و در واقع اسرائیل نقش واسطه میان رژیم های مرتجع و آمریکا را برای ماندن بر روی اریکه قدرت ایفا کنند .
وی در ادامه تاکید کرد ، چگونه یک رژیم تروریست و ناقض حقوق بشر می تواند دوست دار صلح و دموکراسی باشد ؟ ملت های منطقه باید در برابر رژیم صهیونیستی متحد شوند .
وی در ادامه با اشاره به سوره اسرا در قرآن کریم تاکید کرد که هر شخصی که با این رژیم دست دهد ( صلح کند ) دشمن خداوند است ، متاسفانه بسیاری از رژیم های منطقه با این رژیم نامشروع ائتلاف می کنند . من امروز از جوانان می خواهم که ماهیت واقعی این رژیم را بشناسند و همگان باید بدانند هر جا در منطقه مشکل به وجود آمده ، باید دست این رژیم را در آن ببینید . در همین مسئله همه پرسی اقلیم کردستان دستان موساد پیداست که این رژیم برای ایجاد ناامنی و فتنه وارد مسئله اقلیم کردستان شده است .
ابوشریف افزود ، در پایان از جوانان می خواهم طرح صهیونیسم را برای منطقه درک کنند و بدانند که صلح با این رژیم غیر ممکن است . همچنین صلح با این رژیم به معنای قبول باطل است . همچنان که نتانیاهو در چند روز گذشته یک بار دیگر بر گسترش شهرک سازی تاکید کرده است . مردم فلسطین 6.5 میلیون نفر جمعیت دارند و فقط 8 درصد از خاک این سرزمین به آنها تعلق دارد . تنها راه مبارزه با این رژیم راه مقاومت و ایستادگی است. اگر خواهان زندگی واقعی هستیم باید با این رژیم بجنگیم .