تاریخ طولانی قراردادهای تسلیحاتی بین تل آویو و ابوظبی

تحقیق صهیونیستی نشانگر سابقه معاملات اسلحه بین ابوظبی و رژیم صهیونیستی بوده است که نشان می دهد سفر ژنرال های اسرائیلی به امارات به وسیله یک بازرگان برای این منظور انجام شده است .
این تحقیق که توسط یوسی ملمن ، مفسر امور اطلاعاتی در شماره جمعه معاریو منتشر شده است ، حاکیست متای کوخافی ، بازرگان صهیونیست مسئول دلالی قراردادهای تسلیحاتی میان مجتمع صنایع نظامی صهیونیستی و امارت ابوظبی بوده است ، ( تحقیق نام امارات متحده عربی را نگفته است ) .
تحقیق افزود کوخافی تلاش نمود تعداد زیادی از سران بازنشسته موساد ، سرویس امنیت داخلی ” شباک ” و تعدادی از فرماندهان پیشین ارتش صهیونیستی را استخدام نماید .
این تحقیق هویت یکی از فرماندهان را که کوخافی در ایجاد معاملات از وی کمک خواست ، فاش ساخته است ، او فرمانده پیشین نیروی هوایی صهیونیستی ، ایتن بن الیاهو ، فرمانده این نیرو در جنگ ” خوشه های خشم ” در جنوب لبنان در سال 1996 بود .
وی گفت که کوخافی خواستار اجاره یک هواپیمای خصوصی بود که همراهان و ژنرال های صهیونیست را به ابوظبی انتقال دهد تا جزئیات مربوط به معاملات اسلحه را به توافق برساند خصوصا که تکمیل هر قرارداد نیازمند رسیدن فرماندهان ارتش به پایتخت است .
تحقیق ادامه داد ، کوخافی ، رژیم صهیونیستی را دچار چالش ساخت ، وقتی در یک سمینار در سنگاپور شرکت داشت و افتخار نمود که او و تیمی از رهبران ارشد امنیتی و نظامی ، میانجیگری معاملات سلاح با ابوظبی را انجام داده اند .
ملمن در تحقیق خود با شدت به سانسور ارتش صهیونیستی برای اصرارش حمله کرد که برای عدم پوشش خبری رسانه ای آن بود تا روابط امنیتی پیشرفته رژیم صهیونیستی با ابوظبی را در معرض خطر قرار ندهد .
ملمن سپس با نظارت ارتش مخالفت نمود که افشای روابط با ابوظبی را توجیه می نماید با این ادعا که افشای چنین روابطی می تواند تهدیدی برای جان فرماندهان نظامی صهیونیستی باشد که به امارات سفر می نمایند خصوصا که کوخافی خود این شیوه همکاری را افشا نمود .
وی گفت که کنترل ارتش به پرونده روابط با ابوظبی ، شبیه رفتار وی در ارتباط با پرونده مربوط به نظام عبدالفتاح سیسی در مصر می باشد .
وی در این زمینه خاطرنشان نمود سانسور حضور بسیاری از رسانه های صهیونیستی را ، به هیچ عنوان نمی پذیرد چون به ماهیت همکاری امنیتی ، نظامی و اطلاعاتی بین تل آویو و قاهره به رغم شخاص های مختلف در معرض خطر قرار می دهد .
وی گفت بخش سانسور امتناع خود را در باره پوشش روابط مخفی با رژیم سیسی اینطور توجیه نمود که چنین قدمی می تواند بر نظام تاثیر گذاشته و ثبات آن را تضعیف و امنیت ملی صهیونیستی را مخدوش می سازد .
طبق گفته های ملمن ، سانسور نظامی از پوشش همکاری اطلاعاتی قاهره و تل آویو جلوگیری نمود که توسط واحد جاسوسی صهیونیستی الکترونیک ( واحد 8200 ) از طریق تجهیز ارتش مصر به اطلاعات جمع آوری شده در سطوح فنی در باره حرکت رهبران و عناصر ” ولایت سینا ” و مناطقی که در آن تجمع دارند ، انجام شده بود .
ملمن این واقعیت را بیان نمود که رسانه های خارجی به نقل از مقامات پیشین صهیونیستی گفتند که هواپیماهای بدون سرنشین رژیم ، حملاتی را برای کشتن اعضای ” ولایت سینا ” انجام داده اند .
او معتقد است که بهانه تضمین ثبات رژیم سیسی قانع کننده نیست که توافق امنیتی، همکاری نظامی و اطلاعاتی بین قاهره و تل آویو را توجیه نماید و تاکید نمود که این همکاری بر اساس منافع مشترک است .
ملمن گفت افشای چنین همکاری، رژیم سیسی را از همکاری با رژیم صهیونیستی ، منع نمی کند و سپس رهبران ابوظبی را مجبور به توقف معاملات سلاح با تل آویو نخواهد نمود .
موسسه نظارتی ارتش که متعلق به بخش اطلاعات جنگی “امان ” است ، تبدیل به بازوی ارتش صهیونیستی شده است ، که محدودیت هایی برای آزادی مطبوعات ایجاد نموده و حق مردم را برای دانستن نقض نموده است .
وی اشاره نمود که قبل از آموزش توسط واحد کماندویی نیروی دریایی صهیونیستی به نام ” نیروی 13 ” ، که در سال 2002 برای کنترل ” حمل سلاح برای تشکیلات فلسطین انجام شده بود همان سال کشتی ” کارین ا ” این سلاح را منتقل می ساخت که با همکاری ایالات متحده و کشوری ، دیگر بود .
وی اشاره نمود که بخش نظارت ارتش صهیونیستی ، با افشای هویت آن ” حکومت دیگر ” مخالفت نموده که به عناصر یگان اجازه داده بود تا در آبهای منطقه ای اش آموزش را به انجام رسانند .
ملمن گفت که تل آویو به شدت مخالفتش را با این واقعیت اعلام کرده است که سلاح را به کشور میانمار تحویل داده که نهادهای جهانی آن را به ارتکاب جنایت جنگی ضد اقلیت مسلمان روهینگیا متهم نموده اند .