صد سال جنایات صهیونیستی ( بخش ششم و پایانی )

275 شهید سومین قتل عام خان یونس
قتل عام در تاریخ 3 نوامبر 1956 در زمان اشغال شهر خان یونس توسط ارتش صهیونیستی انجام شده بود . به طرف ساکنان این شهر با اردوگاه مجاور آن آتش گشودند که 275 نفر از اهالی روستا و اردوگاه شهید شدند .
شهادت 70 کارگر در قتل عام کارخانه ابی زعبل
12 فوریه سال 1970 ، حین جنگ فرسایشی مصر با رژیم صهیونیستی
، هواپیمای صهیونیستی صبح روز 12 فوریه سال 1970 کارخانه ابی زعبل ، یک کارخانه شرکت ملی صنایع متالورژی را بمباران کردند که این کارخانه 1300 کارگر داشت ، این به شهادت هفتاد کارگر و زخمی شدن 69 نفر منتهی شد و کارخانه در آتش سوخت .
کشتار صیدا
16 ژوئن 1982 ، حمله رژیم صهیونیستی به لبنان سبب شد که نیروهای رژیم ، 80 غیرنظامی در لبنان را به قتل رساندند که در برخی پناهگاه های شهر پنهان شده بودند .
کشتار صبرا و شتیلا
این قتل عام روزهای 16 و 18 سپتامبر 1982 در اردوگاه های صبرا و شتیلا فلسطین رخ داده بود ، پس از آنکه نیروهای مهاجم رژیم وارد بیروت پایتخت لبنان شدند و کنترل بخش غربی را تشدید نمودند . ورود نیروهای صهیونیستی به بیروت نقض توافقنامه امضا شده تحت حمایت ایالات متحده آمریکا بود که به مقتضای آن مقاومت فلسطینی ها از شهر رفت و نیروهای صهیونیستی فضا را برای تحقق ، قتل عام وحشتناکی ، تامین نمودند که نیروهای لبنانی راستگرا آن را برای انتقام از فلسطینیان و متحدان لبنانی شان خود ، به مرحله اجرا گذاشتند .
توپخانه و هواپیماهای صهیونیستی صبرا و شتیلا را بمباران کردند ، علی رغم این که سلاح و اشخاص مسلح در آن نبود و ورودی های آن محاصره بود که فقط توسط پناهندگان فلسطینی و غیر نظامیان غیر مسلح لبنانی استفاده می شد .
نیروهای خونخوار پس از قتل رئیس جمهور لبنان ، بشیر جمیل وارد آن شدند و به کشتار پرداختند .
قتل عام برای یک روز کامل در برابر دیدگان فرماندهان و سربازان صهیونیست ادامه داشت . نیروهای صهیونیستی که اطراف اردوگاه ، بودند به تامین مهمات و مواد غذایی برای نیروهایی که قتل عام را انجام می دادند ، پرداختند ، و نیروهای مزبور قتل عام را در روزهای جمعه و شنبه صبح انجام دادند ، رن بن یشای خبرنگار جنگی صهیونیستی به آریل شارون ، وزیر دفاع وقت حکومت مناخیم بگین درباره قتل عام در صبرا و شتیلا خبر داد اما شارون با سردی پاسخ داد ، سال نو مبارک .
“بگین در برابر کنست گفت ، غریبه ها ، غریبه ها را کشتند ، چه کار کنیم؟ .”
گزارش کمیسیون کاهان به مسئولیت بگین و اعضای حکومت وی و فرماندهان ارتش برای این قتل عام اعتراف کرد که بر اساس تصمیم آنان برای ورود نیروهای فالانژیست به صبرا و شتیلا و کمک به آنها در ورود به اردوگاه بود ، البته کمیته به مسئول دانستن نخبگان صهیونیست به طور غیرمستقیم اکتفا نمود و درخواست برکناری شارون و تمدید نشدن دوره ( رافائل ایتان ) رییس ستاد ارتش صهیونیستی پس از پایان خدمتش در آوریل 1983 که پایان می یافت .
اما یک مقام رسمی در ناوگان آمریکایی که در ساحل شهر بیروت بود مسئولیت مستقیم نخبگان سیاسی و نظامی اسرائیل را تأیید کرد ( در گزارشی که از پنتاگون درز کرده بود ) و پرسید که اگر این جنایات جنگی نیست ، پس چیست ؟ .
متأسفانه ، این گزارش مانند گزارش کمیسیون کاهان به آن توجه نشد ، با اینکه افسر آمریکایی ، وستون برنت ، دقیقه و حتی ساعت وضعیت و جزئیات قتل عام و جلسات فشرده بین فرماندهان عامل قتل عام ( خصوصا ایلی حبیقه ) و سیاستمداران و فرماندهان صهیونیست را تهیه نموده بود .
قتل عام صبرا و شتیلا به شهادت 1500 فلسطینی و غیر مسلح لبنانی مانند کودکان و زنان منتهی شد و نیروهای فالانژیست صدها مجروح به جا گذاشتند .
قتل عام صبر و شتیلا برای رسیدن به دو هدف هدف بود ، اول ، برای نابودی روحیه فلسطینی ها و متحدان لبنانی آنها و دوم کمک به ایجاد آتش تفرقه فرقه ای میان مردم لبنان بوده است .
شانزدهم ماه مه 1984 ، در آستانه خروج ارتش صهیونیستی ، از شهر صیدا در جنوب لبنان ، رژیم ، صهیونیستی به یکی از مزدوران خود به نام حسین عکر فرمان داد وارد اردوگاه فلسطینی عین الحلوه در مجاورت صیدا شود ، ارتش صهیونیستی با 1500 نفر یا 150 وسیله نقلیه با او رفتند ، مهاجمین اقدام به کشتار یا تخریب در اردوگاه نمودند که با منور همراه بود .
کشتار یا انهدام از نیمه شب تا روز پس از آن ادامه یافت ، نیروهای صهیونیست در تظاهرات اعتراضی سازمان یافته توسط ساکنان اردوگاه در صبح مواجه شدند . آنها اردوگاه را محاصره کرده و تا اواخر روز مانع ، رسیدن آمبولانسها شدند .
قتل عام منجر به شهادت 15 فلسطینی ، شامل جوانان ، کودکان ، سالمندان و زنان و همچنین نابودی 140 خانه و دستگیری 150 نفر شامل زنان، کودکان و سالخوردگان شده بود .
50 شهید در کشتار حمامات الشط
11 اکتبر 1985 پس از خروج سازمان آزادی فلسطین ، از بیروت حدود 3 سال ، هواپیماهای صهیونیستی ، دفاتر رهبری را که به تونس انتقال یافته بود را ردیابی می کردند . همان تاریخ این هواپیماها به حومه حمامات الشط در جنوب تونس حمله کردند که 50 نفر شهید و 100 نفر زخمی شدند . بمب ها و موشک ها در این محله پرجمعیت شلیک شده بود که در آن خانواده های فلسطینی با خانواده های تونس ساکن بودند .
استمرار تروریسم صهیونیستی بود که تل آویو پس از مدتی ، مسئولیتش را برای این حمله اعلام و به طور رسمی به توانایی نیروی هوایی خود جهت انهدام اهداف در مغرب عربی افتخار نمود .
60 شهید قتل عام حرم ابراهیمی
بیست و پنجم فوریه 1994 ، صبح جمعه آخر ماه رمضان ، نیروهای صهیونیستی که از مسجد ابراهیمی محافظت می کردند، اجازه دادند که مهاجر یهودی به نام باروخ گلدشتاین وارد حرم شریف شده و با، سلاح اتوماتیک و خشاب اقدام به تیراندازی به نمازگزاران نماید .
قتل عام منجر به شهادت60 فلسطینی و همچنین زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد ، قبل از اینکه افراد باقی مانده او را به قتل رسانند .
گزارش شده است که یک قاتل دیگر صهیونیست در قتل عام نیز شرکت داشت اما داستان این حادثه حاکی از آن است که تنها گلدشتاین در تیراندازی در مسجد ابراهیمی اقدام به این جنایت کرده بود .
البته ارتش صهیونیستی و مهاجرین شهرک نشین با واکنش های فوری نسبت به این قتل عام که شامل تظاهرات فلسطینی بود از گلوله جنگی استفاده نمودند که کمتر از 24 ساعت پس از قتل عام ، 53 شهید فلسطینی ، در مناطق مختلف مانند الخلیل شهید شدند .