تشکر ابوشریف از قهرمانان ورزش ایران

در گفت‌وگوی تفصیلی میزان با ناصر ابوشریف در اسفند 96 مطرح شد
۱۰ دلیل برای زوال زودهنگام رژیم صهیونیستی؛ از مرگ حشمونی تا تولد حزب‌الله/ فراز و فرود طرح «همه‌پرسی»/ صلح بدون قدرت محقق نمی‌شود/ از ورشکاران ایرانی تقدیر می‌کنیم
خبرگزاری میزان- ما نه جنگ کلاسیکِ ارتش‌های کشور‌های اسلامی را پیشنهاد می‌کنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی را؛ ما همه‌پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد می‌کنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند.

خبرگزاری میزان – وحید عظیم‌نیا؛ «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.»؛ این جمله‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب اسلامی در سال ۹۴ از نگاه مردم انتخاب شد. اما الزامات «محو رژیم صهیونیستی» چیست؟
ایشان ۹ مهر ۱۳۹۰ در بیاناتی در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین فرمودند: «طرح جمهوری اسلامی برای حل قضیه‌ی فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحی روشن، منطقی و منطبق بر معارف سیاسىِ پذیرفته شده‌ی افکار عمومىِ جهانی است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیکِ ارتش‌های کشور‌های اسلامی را پیشنهاد میکنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی را؛ ما همه‌پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد می‌کنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند. همه‌ی مردم اصلی فلسطین، از مسلمان و مسیحی و یهودی – نه مهاجران بیگانه – در هر جا هستند؛ در داخل فلسطین، در اردوگاه‌ها و در هر نقطه‌ی دیگر، در یک همه‌پرسىِ عمومی و منضبط شرکت کنند و نظام آینده‌ی فلسطین را تعیین کنند. آن نظام و دولتِ برآمده‌ی از آن، پس از استقرار، تکلیف مهاجران غیر فلسطینی را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند، معین خواهد کرد. این یک طرح عادلانه و منطقی است که افکار عمومی جهانی آن را بدرستی درک می‌کند و می‌تواند از حمایت ملت‌ها و دولت‌های مستقل برخوردار شود. البته انتظار نداریم که صهیونیست‌های غاصب به‌آسانی به آن تن در دهند، و اینجاست که نقش دولت‌ها و ملت‌ها و سازمان‌های مقاومت شکل میگیرد و معنی می‌یابد. مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانی از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ی بزرگ دولت‌های اسلامی است».
رهبر معظم انقلاب اسلامی آخرین بار – ۱۰ اسفند ۹۶ – در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه فرمودند: «امیدوارم که ان‌شاءاللّه آن روزی را که شما‌ها در قدس نماز جماعت می‌خوانید، ببینید و ببینیم ان‌شاءاللّه؛ ما معتقدیم که این روز خواهد آمد. ممکن است شخص این حقیر یا امثال ما نباشند، امّا این روز خواهد آمد و دیر هم نخواهد شد. چند سال پیش، این همان دولتِ صهیونیستیِ همسایه‌ی شما گفت که ایران را ما تا مثلاً ۲۵ سال دیگر، چنین می‌کنیم، چنان می‌کنیم؛ من گفتم که شما ۲۵ سال دیگر را درک نخواهید کرد که بخواهید آن‌وقت شما آن کار را انجام بدهید! ان‌شاءالله این روز پیش می‌آید».
جنبش جهاد اسلامی ثمره تلاش‌های فکری و سیاسی برخی چهره‌های اسلامی فلسطین در اواخر دهه هفتاد میلادی و یکی از محور‌های مهم مقاومت فلسطین است که به رهبری گروهی از دانشجویان جوان فلسطینی در مصر و در رأس آن‌ها دکتر فتحی شقاقی تأسیس شد. این جنبش نیز معتقد است «فلسطین سرزمینی است از نهر تا بحر و نادیده گرفتن یک وجب از خاک آن شرعاً حرام بوده کما اینکه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی نیز به هیچ وجه قبول نبوده و حرام است».
تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان با شیخ «ناصر ابو شریف» نماینده فعلی جنبش جهاد اسلامی در ایران، درباره «الزامات و مقدورات محو رژیم صهیونیستی» به گفت‌وگو نشست. متن این گفت‌وگوی حدود دو ساعته به قرار زیر است:

۱۰ دلیل برای زوال زودهنگام رژیم صهیونیستی؛ از مرگ حشمونی تا تولد حزب‌الله/ فراز و فرود طرح «همه‌پرسی»/ صلح بدون قدرت محقق نمی‌شود/ از ورشکاران ایرانی تقدیر می‌کنیم

میزان: آقای ابوشریف بدوا خیلی تشکر می‌کنم که وقت خودتان را در اختیار خبرگزاری میزان قرار دادید.
ابوشریف: خواهش می‌کنم. متقابلا من هم از شما و از همکارانتان در خبرگزاری میزان تشکر می‌کنم.
رژیم صهیونیستی نمی‌تواند زیاد دوام بیاورد
میزان: باتوجه به اتفاقات اخیر حول محور فلسطین همچون «انتقال سفارت و پایتخت»، «تلاش برای نادیده گرفته شدن مسئله فلسطین» و حتی «عادی شدن روابط برخی حکام خودفروخته عربی با رژیم صهیونیستی» درباره مقاومت فلسطین و وضعیت ماندگاری رژیم صهیونیستی بفرمایید.
ابوشریف: رژیم صهیونیستی با زور برمنطقه تحمیل شد، پس از گذشت ۷۰ سال از اشغال فلسطین توسط این رژیم و صد سال اشغال فلسطین توسط توسط انگلستان؛ این رژیم هنوز نتوانسته با منطقه همگون و منسجم شود آن هم در منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کند تلاش‌های زیادی را انجام داده است که بتواند درمنطقه به نوعی عجین شود، ولی نتوانست این کار را انجام دهد چرا که طرح رژیم صهیونیستی فقط اشغال فلسطین نیست بلکه رژیم صهیونیستی می‌خواهد سیطره پیدا کند در منطقه نیل تا فرات و هم چنین برمنابع انرژی و حتی منابع آب منطقه سیطره پیدا کند و به رغم صد سال اشغال فلسطین توسط انگلستان و ۷۰ سال توسط صهیونیست‌ها نتوانسته با منطقه منسجم شوند و نتوانسته با منطقه همراه شود و این بزرگترین خلل و خلا هست برای طرح صهیونیست در منطقه به همین دلیل رژیم صهیونیستی نمی‌تواند زیاد به این وضع ادامه بدهد و دام بیاورد.

کمک ۱۰ میلیارددلاری سالانه آمریکا به رژیم صیهونیستی
میزان: فرمودید رژیم صهیونیستی به منطقه تحمیل شد؛ اگر کمک‌های خارجی نباشد آیا این رژیم قادر به ادامه حیات است؟
ابوشریف: این رژیم براساس کمک‌های خارجی زندگی می‌کند اگر الان زنده است اول به خاطر کمک‌های انگلستان و فرانسه بود پس از آن به خاطر کمک‌های امریکا بود و اگر این کمک‌ها نبود مطمئن باشید نمی‌توانست این مدت طولانی دوام بیاورد الان هم کمک‌های سیاسی و نظامی و اقتصادی بسیار زیادی از رژیم صهیونیستی می‌شود به ویژه از طرف امریکا سالانه ده میلیارد دلار امریکا به رژیم صهیونیستی کمک می‌کند که اگر این کمک‌ها را بردارد اقتصاد رژیم صهیونیستی دیگر قدرت نخواهد داشت و ضعیف خواهد شد و دیگر آن برتری خودش را از دست می‌دهد. این در آن سطحی بود که من گفتم.

میزان: نزدیکی محو رژیم صهیونیستی صرفا به کمک‌های مالی خارجی وابسته است یا شکست پی در پی سیاسی این رژیم نیز ندای محو آن را می‌دهد؟
ابوشریف: بله شکست دیگری که رژیم صهیونیستی با آن مواجه شد مسئله شکست اسرائیل در سیاست هایش برای اخراج مردم فلسطین از این سرزمین است از سال ۱۹۴۸ تا زمان حاضر دو سوم مردم فلسطین اخراج شدند سال ۱۹۶۷ میلادی ۵۰۰ هزار نفر دیگر توسط این رژیم از فلسطین اخراج شدند پس از آن سیاست‌های دیگری بود که فلسطینی‌ها مجبور به رفتن به خارج و مهاجرت به خارج شوند و این که مانع از بازگشت فلسطینی‌ها به فلسطین اشغالی شوند و سایر سیاست‌های قبلی و فعلی این رژیم به شکست منجر شده و ان شالله شکست نهایی رقم خواهد خورد.

ترکیب جمعیتی و پراکندگی مردم فلسطین
میزان: هم اکنون ترکیب جمعیتی در سرزمین‌های اشغالی چگونه است؟
ابوشریف: تعداد فلسطینیان در زمان حاضر مساوی با تعداد صهیونیست‌ها در داخل سرزمین فلسطین هست، ولی یک شکست دیگری برای رژیم صهیونیستی هست، همان طور که گفتم رژیم صهیونیستی سیاست‌های مهاجرتی بسیار گسترده‌ای را انجام داد، ولی شکست خورد این سیاست‌ها در زمان اعلامیه بالفور تا زمان حاضر ادامه داشته است. تعداد فلسطینی‌ها در فلسطین در سال ۲۰۱۸ حدود شش و نیم میلیون نفر هست و حدود هفت و نیم میلیون نفر فلسطینی خارج از فلسطین در کشور‌های مختلف جهان هستند که حدودا ۱۴ میلیون نفر می‌شود. پراکندگی شش و نیم میلیون فلسطین در فلسطین نیز به این نحو است که ۳ میلیون نفر فلسطینی در کرانه باختری و ۲ میلیون نفر فلسطینی در غزه ساکن هستند و حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار فلسطینی نیز داخل سرزمین‌های اشغالی هستند و شناسنامه اسرائیلی دارند. یهودی‌های فلسطینی واقعی فقط یک تعداد کمی در نابلس هستند بقیه یهودی صهیونیست هستند. علاوه بر این حدود شش و نیم میلیون صهیونیستی نیز در فلسطین ساکن هستند.

میزان: وضعیت مهاجرت صهیونیست‌ها چگونه است؟
ابوشریف: تعداد مهاجرت صهیونیست که هر ساله به فلسطین می‌آیند بین ۲۸ هزار تا ۳۰ هزار نفر است که از خارج از فلسطین می‌آیند. اما یک مسئله‌ای که هست باعث شده تعداد یهودی‌ها زیاد نشوند اولا زاد و ولد زیاد فلسطینی هاست که باعث برتری جمعیتی فلسطینی‌ها شده است، موضوع دوم مهاجرت معکوس است، یعنی صهیونیست‌ها هر ساله مهاجرت به کشور‌های خارجی دارند. این‌ها همان طور که گفتم مهاجرت معکوس هست این افراد شناسنامه دارند شناسنامه اسرائیلی دارند، ولی در خارج از اسرائیل زندگی می‌کنند الان ۷۰۰ هزار نفر اسرائیلی که شناسنامه اسرائیلی دارند، اما در امریکا و اروپا و کانادا و بقیه کشور‌های جهان زندگی می‌کنند.

میزان: با تمام حمایت‌هایی که از این رژیم کودک کش می‌شود آیا می‌تواند پا برجا بماند؟
ابوشریف: با تمام طرح‌هایی که اسرائیل انجام داده و حمایتی که ازش انجام می‌شود رژیم صهیونیستی نتوانسته است انسجام با منطقه پیدا کند و موانع زیادی در مسیر انسجامش در منطقه همچنان وجود دارد.

۱۰ دلیل برای زوال زودهنگام رژیم صهیونیستی؛ از مرگ حشمونی تا تولد حزب‌الله/ فراز و فرود طرح «همه‌پرسی»/ صلح بدون قدرت محقق نمی‌شود/ از ورشکاران ایرانی تقدیر می‌کنیم

مگر قرار است رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دوام بیاورد
میزان: سال ۷۲ شمسی که بحث مذاکرات صلح فلسطین مطرح بود رهبر معظم انقلاب در دیداری که داشتند گفتند می‌خواهند قیام مردم فلسطین را خاموش کنند بعد فرمودند مگر می‌توانند قیام مردم فلسطین را خاموش کنند. بعد از چند سال ما دیدیم رژیم صهیونیستی در غزه – ۲۰۰۸ – شکست خورد و این نشان از عمق تحلیل حوادث و آینده نگری ایشان داشت که پیش بینی سال ۷۲ محقق شد حالا ایشان این بحث را مطرح کرده اند که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. با توجه به مصداق قبلی که مطرح شد این پیش بینی چقدر قابل تحقق هست؟
ابوشریف: ما می‌دانیم که مقام معظم رهبری اعتقاد ندارند که اصلا رژیم صهیونیستی بخواهد ۲۵ ساله دیگر دوام بیاورد و نابودی آن بسیار نزدیک خواهد بود و انشاء الله در چند سال آینده نابود خواهد شد. مقام معظم رهبری فرمودند اسراییل تا 25 سال آینده را نخواهد دید این به آن معنی نیست که اسراییل 25 سال دیگر دوام خواهد آورد بلکه انشاء الله پس از چند سال دیگر نابود شود. و مولفه هایی که وجود دارد نشانه آن است و انشاء الله در آینده نزدیک پشت سر مقام معظم رهبری در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

میزان: به صورت مشخص چه مصادیقی وجود دارد که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید؟
ابوشریف: اولین موضوع وجود مردم فلسطین هستند که اجازه نمی‌دهند و موجودیت این رژیم را به رسمیت نمی­‌شناسند.
نکته دوم: محیط پیرامون عربی اسلامی است که دور اسرائیل را فراگرفته ودور اسرائیل هست و هیچ نوع دشمن خارجی و جسم ناهمگون خارجی را نمی‌پذیرد.
مشئله سوم وعده الهی است. در قرآن کریم و در سوره اسرا که ۱۴۰۰ سال پیش این مسئله بیان شده با تمام این آیات قرآنی ثابت شده نابودی اسرائیل حتمی است و این رژیم نابود خواهد شد.
نکته سوم: راست گرایان صهیونیست هستند راست گرایان اسرائیل به خاطر تندرویی‌هایی که داشتند و به خاطر آن سیاست‌های غلطی که داشتند حتما در نهایت با محیط خودشان درگیر خواهند شد و در نهایت این رژیم را به طرف نابودی خواهد رفت. به همین دلیل شما شاهد هستید مثلا از سال ۱۹۸۲ میلادی تاکنون رژیم صهیونیستی تا الان پیروزی نداشته است در انتفاضه اول شکست خورد در انتفاضه دوم شکست خورد در جنگ جنوب لبنان با شکست مواجه شد سال ۲۰۰۶ میلادی در سال ۲۰۰۸ میلادی در سال ۲۰۱۴ میلادی در تمام این‌ها با شکست مواجه شد این به رغم تمام حمایت‌های کشور‌های منطقه و کشور‌های جهان از رژیم صهیونیستی بود، ولی در عین حال در تمام این جنگ‌ها شکست خورد.
نکته چهارم: شاید مهم باشد نتانیاهو چند ماه قبل در یک مراسمی ابراز امیدواری کرد که رژیم اسرائیل لااقل بتواند بیشتر از دولت حشمونی‌ها دوام بیاورد. دولت حشمونی‌ها در قرن اول میلادی تاسیس شد یهودی بود و ۸۰ سال دوام آورد نتانیاهو در آن مراسم ابراز امیدواری کرد که رژیم فعلی اسرائیل صد سال دوام بیاورد یعنی ۲۰ سال بیشتر از ۸۰ سال حکومت حشمونی‌ها؛ و این نکته نشان دهنده ترس بسیار زیاد نتانیاهو نسبت به وضعیت و آینده رژیم صهیونیستی است.
نکته پنجم: هم چنین کسینجر که یکی از نامدارترین سیاستمداران امریکاست در سال ۲۰۱۲ میلادی یک سخنانی داشت و گفت: پس از ده سال دیگر چیزی به نام اسرائیل وجود نخواهد داشت که حساب کنید آقای کسینجر که خودش توطئه پرداز بود و نظریه‌های توطئه را می‌داد و بسیار سعی کرد که از رژیم صهیونیستی حمایت کند ده‌ها معاهده بین امریکا و اسرایل در زمان ایشان به نفع اسرائیل و برای باقی ماندن اسرائیل امضا شد خود ایشان گفتند که این رژیم ده سال دیگر بیشتر دوام نمی‌آورد یعنی اگر بخواهیم حساب کنیم از سال ۲۰۱۲ میلادی تا آن سالی که ایشان گفتند ده سال ۲۰۲۲ میلادی می‌شود و پیش بینی کردند که سال ۲۰۲۲ میلادی چیزی به نام اسرائیل نخواهد بود.
نکته ششم: موضوع دیگر بحث‌های قرآنی است در بحث‌های قرآنی براساس آن ارقامی که به صورت یعنی اعجاز قرآنی درآورده شده که نمی‌خواهیم زیاد واردش شویم رقم ۷۶ سال برای عمر رژیم صهیونیستی در نظر گرفته شده یعنی دوباره همان حرفی می‌شود که مطابق با حرف کسینجر است یعنی ۲۰۲۲ رژیم اسرائیل را به پایان می‌رسد. البته من نمی‌گویم که این مسئله کاملا صحیح است، ولی از لحاظ اعجاز قرآن و براساس پژوهش‌های قرآنی عمر این رژیم ۲۰۲۲ ان شالله به پایان خواهد رسید.
نکته هفتم: مولفه دیگری که باید بگویم اتفاقی افتاد که به نفع فلسطینی‌ها بود مثلا ۱۹۸۲ اسرائیل وارد لبنان شد که سازمان آزادی بخش فلسطین و گروه‌های مقاومت لبنان را نابود کند، اما چه شد؟ حزب الله خلق شد که به دشمن شماره یک و استراتژیک اسرائیل تبدیل شده است.
نکته هشتم: در سوریه توطئه کردند اسرائیلی‌ها خواستند نابودش کنند، اما الان خود اسرائیلی‌ها از یک حزب الله جدید در جنوب سوریه می‌ترسند.
نکته نهم: تکفیری‌ها را ایجاد کردند و چه قدر هم پول خرج کردند، اما خود این تکفیری‌ها آرام آرام ضد اسرائیل می‌شوند که یک مدت قبل یکی از گروه‌های تکفیری بیانیه صادر و اعلام کرد که اسرائیل را قبول ندارد و سیاست‌های اسرائیل کاملا بد هست و از این به بعد دشمنش اسرائیل خواهد بود.
نکته دهم: موضوع دیگر این نظام‌های مستبد عربی هستند این نظام‌های مستبد عربی دوام نخواهند آورد و در نهایت نابود خواهند شد، این‌ها مشروعیت مردمی ندارند چرا که تمام هم و غم شان این است که از طریق امریکا و اسرائیل خودشان حمایت کنند اگر این‌ها مشروعیت داشتند از لحاظ مردمی نیازی نبود از امریکا و اسرائیل کمک بخواهند که خودشان را حفظ کنند با این مولفه‌هایی که گفتم ما همچنان قوی هستیم البته آن‌ها هم قدرت دارند اسرائیل و امریکا قدرت دارند این درست است، ولی قدرت این‌ها محدود است و آرام آرام کمتر می‌شود و عقبگرد دارند.
پایان بخش اول