حقوق مردم فلسطین همواره ثابت است

در آستانه روز مهم و تاریخی فلسطینی‌ها عنوان شد
فروردین 97
روز زمین تاکیدی بر حقوق ثابت و غیرقابل غصب ملت فلسطین
در آستانه روز مهم و تاریخی فلسطینی‌ها عنوان شد؛ روز زمین تاکیدی بر حقوق ثابت و غیرقابل غصب ملت فلسطین
یادآوری «روز زمین» تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با بیان اینکه یوم الارض یا “روز زمین ” در فلسطین یادآور اولویت مقاومت در برابر رژیم نامشروع صهیونیستی و ضرورت اتحاد برای مقابله با طرح ننگین ترامپ درانتقال سفارت آمریکا به قدس شریف است گفت: یادآوری ” روز زمین ” تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین است.
، سید ابوالقاسم رحیمیان ، “روز زمین” را روز وحدت ملت فلسطین دانست و گفت: وحدت ملت فلسطین موجب نیرومندی و قدرت مقاومت است و جنگ بازپس گیری سرزمین اشغالی هرگز بدون استرداد زمین اشغال شده ، متوقف نخواهد شد و مردم فلسطین همچنان در سنگر خود در داخل این کشور ، مقاومت می نمایند و آرمان قدس ، همواره مسئله محوری و اصلی خواهد بود که همه فلسطینیان و ملت های آزاده جهان را دور خود گرد می آورد.
عضو مجمع فعالان حامی آزادی قدس شریف اظهارداشت : رژیم اشغالگر قدس علاوه بر شهرک سازی در مناطق اشغالی، بیش از نیمی از خاک کرانه باختری را برای شهرک سازی و اسکان صهیونیست ها اختصاص داده است و رژیم صهیونیستی باسوء استفاده از معاهده ننگین اسلو، کرانه باختری را به مناطق کوچک و دور افتاده از هم در مجاورت شهرک های صهیونیستی تبدیل کرده است؛ به این ترتیب وسعت زیادی از مساحت کرانه باختری در اشغال رژیم صهیونیستی قرار گرفته و فلسطینی ها اجازۀ هیچگونه فعالیتی را در این مناطق ندارند.
رحیمیان تاکید کرد: همانند سرزمین های اشغالی سال 1948، اسرائبل قصد دارد کرانه باختری را با توسعه هرچه بیشتر شهرک های صهونیستی، یهودی سازی کند ، لذا دراین شرایط هیچ راهی در برابر ملت غیور و مبارز فلسطین جز راه پایداری و ادامه مبارزه و مقاومت نمانده است و برهمگان واجب است تا به هر نحو ممکن مقاومت اسلامی فلسطینیان را یاری کنند .
عضو الحملة العالمیة للعودة الی فلسطین ؛ روز زمین را فرصتی برای ریشه کنی اشغالگری از سرزمین فلسطین دانست و افزود تنها راه رسیدن فلسطینیان به حقوق حقه خود ، تداوم انتفاضه و مقاومت است و این پیام اصلی ” روز زمین ” در فلسطین است .
گفتنی است فلسطینی ها در دهم فروردین ماه ( 30 مارس ) هر سال روز زمین را گرامی می دارند. این مراسم از سال 1976 میلادی آغاز شد. در این تاریخ مسئولان رژیم اشغالگرقدس هزاران هکتار از اراضی خصوصی و مشاع شهروندان فلسطینی را مصادره کردند. درپی این اقدام، فلسطینی ها اعتصاب فراگیر اعلام کردند و برای اولین بار بعد از اشغال سرزمینشان در سال 1948 میلادی، مسئولان این رژیم را به چالش کشیدند. رژیم صهیونیستی به این اعتراض فلسطینی ها به صورت نظامی و با خشونت پاسخ داد، به گونه ای که نیروهای این رژیم با حمایت تانک ها و خودروهای زرهی به روستاهای فلسطینی وارد شده و شماری از شهروندان بی گناه را به شهادت رساندند.