درگیری ما با یهودیان در فلسطین – هویت و قواعد

مسلمانان با یهودیان اشغالی فلسطین مبارزه می کنند از زمانی که حکومت بریتانیا در فلسطین حدود یک قرن قبل ، قیمومیت داشت ، جنگ طلبی در طول تاریخ خصمانه طولانی آنها نسبت به مسلمانان و پس از اشغال فلسطین در سال 1948 و قدس در سال 1967 ، تلخ ترین بود و شدیدتر از افراد دشمن نسبت به امت اسلام است ، همانطور که خداوند نتعال فرموده است ، دشمن ترین مردم به کسانی که ایمان آورده اند ، یهودیان و کسانی هستند که مشرک هستند .
لازم است در نبرد معاصر ما با آنها به این نکته پی ببریم که هویت این مناقشات تمدن اسلامی است ، بنابراین یکی از بزرگترین وظایف مسلمانان برای آماده نمودن جدی و بلند مدت برای بازگشت فلسطین و قدس به کنف امت اسلامی بود .
اولا باید یادآوری شود که از مهمترین وظایف امت اسلامی هدایت مردم به اسلام است . خداوند می فرماید ، ” بگذار میان شما یک امت باشد که مردم را به خیر دعوت نمایند ، یا فرمود ، دین نزد خداوند اسلام است .
با توجه به این واقعیت ، باید تأکید نمود که اختلاف بین حق و باطل قدیمی است و متوقف نمی شود و واقعیت نیست حق رأی دادن به قدرت هدایت و بیان ، و نه قدرت ماده و سرنیزه محروم شود .
بنابراین خداوند در تمام پیام های خود از علم و استدلال و اثبات استفاده نموده و قدرت و جهاد را افزایش داد خداوند متعال فرمود: (خدا کسانی را که به شما اعتقاد دارند و کسانی که به درجه ی علم اعتقاد دارند ، بالا می برد) و گفت ، ( شما را قرار داد تا سقایه حاج ف نموده و مسجد الحرام را بسازید مانند آنان که به خداوند و روز قیامت ایمان آوردند و در راه خدا مبارزه نمودند ، نزد خداوند می باشند ) .
حکم شرعی آن است که هر شخصی که با مسلمانان مسالمت نماید و راه را برای برقراری دعوت به اسلام را برای رسیدن به هر فردی که با صلح و آرامش مسلمانان مطابقت دارد ، ایجاد نماید ، بر خلاف کسانی هستند که با آنها مخالفت می نمایند و در برابر رسیدن دین به مردم مانع ایجاد می نمایند و آزادی ورود و پذیرش آن را مصادره می نمایند ، مسلمانان با آن دشمنی می نمایند و با اندیشه ، عقاید ، بیان و شجاعت شجاعات با آن جهاد می نمایند .
مبارزه ما با ( صهیونیسم جهانی ) از طریق بسیاری از قسمت ها و دوره های تلخ گذر کرده است . در زمان ما از زمان اشغال سرزمین فلسطین، قسمت جدیدی از خطرناک ترین درگیری ها شاهد بوده ایم و از ما می خواهد که واقعیت هایی را که باید مورد توجه قرار گیرد ، به اعتبار آوریم .
1 – ماهیت تجاوزگری ریشه دار اکثر یهودیان تا حد لذت از تعدی و آزار انسان!
2 – رژیم صهیونیستی به عنوان غاصب فلسطین تا زمانی که در منطقه واقع شده اند ، مسلمانان باید بفهمند تا زمانی که وعده خدا اجرا شود ، امنیت و ثبات طولانی مدت برای آنان محال است ، تا زمانی که مسلمانان از این جرثومه مضر سمی از پیکر امت بیرون برود .
3 – لزوم اقدام مسلمانان برای بازنگری جسورانه و جدی اوضاع کشورشان و سطح اخلاقشان برای رهایی از نتیجه خطرناکی که می گوید جنایت ظلم فراگیر در تمام سطوح زندگی ، فساد و شیوع جنون و فحشا و بی توجهی به رذایل از مهمترین علل ضعف ما و تسلط دشمن صهیونیستی ، می باشد .
باید در برابر اراده تخریب ، خرابکاری و سوء تجلی آن در ماهیت شر زمانی که دشمنان می شود ، مقابله نمود ، عزم توبه به خدا، ما باید بذر رحمت را بپاشیم ، تضرع به او نماییم و تسلیم اراده اش شویم و اقدام سریع و فوری برای اصلاح فردی و عمومی در تمام سطوح انجام دهیم تا از فساد، بی عدالتی و ربا ، تقلب، وقاحت و برهنگی، رها شویم ، مقابل آن اراده تغییر ، عزم و اراده ، ارتقاء فهم و بسیج قدرت و ایفای نقش اجتماعی و سیاسی، توسعه عملکرد اسلامی در کار تبلیغ و نهاد سازی و سرمایه گذاری در انرژی های جوانان و حمایت از آنان در فعالیت های تبلیغی و خدمات اجتماعی است .
5 – جهاد به خاطر خداوند علیه یهودیان امروز در فلسطین نه تنها فشار به متجاوز است، یعنی متجاوز – برای دفاع از خود، پول، ناموس و اموال محافظت می نماید بلکه خیلی بیشتر برای یک جهاد برای حفظ کلمه خدا و اجرای حکم اسلامی ، در سرزمین نبوت ها و گهواره تمدن ها و معراجگاه حضرت محمد ( ص ) است . پس ، یکی از مهم ترین چیزهایی که به مردم در مبارزه ملت ما علیه (اشغالگران یهودی) هشدار داده می شود که در جهاد امت ما ضد یهودیان اشغالگر توضیح داده شده است ، توضیح هویت درگیری و مهمترین قواعد آن است .
اول : خود گذشتگی به خدا و دریافت رضایت او در جهاد، به تنهایی و هیچ کس دیگر ، مبارزه برای جهادگر یا جنبش های جهادی برای نفاق و شهرت ، برای جهان و به امید و طمع وجاهت نیست . بلکه مبارزه برای خداوند متعال ، آن است که از پیامبر (ص) روایت شده است، درباره مردی که برای جهاد پول خواهد تا مردم از شهرتش بگویند و در میان آنان مشهور باشد ، چه چیزی دارد؟ پیامبر (ص) فرمودند ، « برای او پاداش وجود ندارد . » شخص این سوال را سه بار تکرار کرد و پیامبر ( ص ) هم همین جواب را تکرار فرمودند ! سپس ایشان دریاره راز آن فرمودند ، ” خداوند متعال کاری را قبول نمی کند ، مگر آنکه صادقانه و برای او باشد ” ، ابو داود والنسائی آن را نقل نموده اند .
دوم این است که هدف از حفظ کلمه خداوند یعنی برتری قانون و اجرای قوانین آن است . در الصحیحین درباره ابوموسی اشعری درباره اشخاصی سوال شده که برای دفاع از خود می جنگد ، مردی که با شجاعت مبارزه می نماید و شخصی که برای ریا رزم نموده است ، پیامبر ( ص ) فرمودند ، شخصی که برای کلمه خدا می جنگد ، یعنی شرع و دین ، که همان خداست ، پس در راه خداوند متعال ، است .
مفهوم این متن آن است که هر کسی که برای دیگران مبارزه کند مانند مبارزه برای یک رهبر دنیوی یا برای یک کشور می باشد اسلام را به عنوان یک دین و منبع زندگی و منبع قوانین در نظر نمیگیرد ، برای خداوند مبارزه نمی کند و به دنبال رضایت او نیست و بنابراین مرگ او شهادت نیست .
سوم ، مبارزه تحت پرچم اسلام برای رسول خدا و همراهانش، همه آنها، روشن است که در صحیح مسلم درکتاب الاماره نوشته شده است ، کسی که تحت پرچمی نامشخص بجنگد اگر کشته شود به مرگ جاهلیت کشته شده است .
بنابراین ، ما باید در زمان اختلاط مفاهیم و تاریکی عمیق ایجاد شده توسط جهانی سازی فرهنگی و با شیوع مفاهیم ( قیام ملی )، که رسانه ها و بسیاری از مراکز مطالعات نقش مهمی در تبلیغ دارند، باید تأکید نماییم بر اینکه هویت و پایه ها باید روشن باشد تا تلاش های ما بیهوده نباشد و مدت یکسره نمودن نبرد با موجودیت صهیونیستی ( رژیم صهیونیستی ) طولانی نشود ، وعده ای که توسط امام معصوم ( ع ) به ما صادقانه وعده داده شده است و پیامبر ( ص ) درباره آن فرمودند که یهود با شما می جنگد ، در روایت امام مسلم در صحیحش ، با یهود می جنگید و بر آنان مسلط می شوید .