هشدار ابوشریف درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس

24 / 2 / 97
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، هر گونه اقدام برای انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف را فاقد مشروعیت دانست و بر اقدام ملت فلسطین و معتقدان به آرمان فلسطین برای آزادی کل اراضی اشغالی به ویژه بیت المقدس تأکید کرد.
ناصر ابوشریف در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس اتخاذ شده است و این کار انجام می‌شود و حتی ممکن است ترامپ برای اعلام رسمی انتقال سفارت، همزمان با سالروز نکبت به آن جا سفر کند؛ در همین روز‌ها عملیات انتقال سفارت انجام خواهد شد.
وی هشدار داد: مسئله، فقط انتقال سفارت آمریکا به قدس نیست بلکه بسیار فراتر از آن است؛ ترامپ در صدد پایان مناقشه فلسطین به سود رژیم صهیونیستی و از طریق همکاری با این رژیم است.
ابوشریف گفت: ترامپ برای تشکیل جبهه واحد و بزرگ عربی – اسلامی به منظور مقابله با جبهه مقاومت و انقلابی در منطقه مانند ایران تلاش می‌کند، زیرا محور مقاومت را خطری برای رژیم صهیونیستی، منافع آمریکا و دیگر دولت‌ها در منطقه می‌دانند.
وی درباره علت گستاخی ترامپ برای اجرای طرح انتقال سفارت امریکا به قدس شریف در قیاس با دیگر رؤسای جمهور این کشور افزود: ترامپ از نظر شخصیتی با رؤسای جمهور پیشین آمریکا به طور کامل متفاوت است، او از خارج از دستگاه حاکمه این کشور وارد گود رقابت‌ها شد و رأی دهندگان به او به طور کلی از رأی دهندگان به دو حزب جمهوری خواه یا دموکرات نیستند.
ابوشریف، اعضای تیم همراه ترامپ را از افراد متعصب و ملی گرا دانست و افزود: بخشی از کسانی که به ترامپ رأی دادند و از او حمایت کردند پیروان کلیسای انجیلی هستند که به بازگشت مسیح معتقدند و این موضوع ابعاد معنوی دارد.
وی گفت: تیم ترامپ به طور کلی غیر حرفه ای، تازه کار و از یهودیان صهیونیست هستند که تعصب زیادی به رژیم صهیونیستی نشان می‌دهند، آنان در طرح‌های شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین مشارکت گسترده‌ای دارند.
ابوشریف افزود: دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، صهیونیستی معروف است چنانکه کوشنر داماد ترامپ نیز صهیونیست است و هر دو از شهرک سازی‌ها حمایت می‌کند؛ از سوی دیگر جیسون گرینبلات، وکیل مدافع ترامپ نیز یهودی و صهیونیست است؛ این تیم ترامپ در ارتباط با پرونده فلسطین است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: تصمیم به انتقال سفارت آمریکا به قدس بخشی از وعده‌های تبلیغاتی انتخاباتی ترامپ است و او به اتخاذ چنین تصمیمات و قرارداد‌هایی عادت دارد و درصدد تحقق این تصمیم در چنین ابعادی است.
وی تأکید کرد: همانطور که مصوبه کنگره در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر مشروعیتی نداشت و غیرقانونی بود تصمیمات ترامپ نیز نزد جامعه جهانی و فلسطینیان هیچ مشروعیتی ندارد؛ ممکن است این تصمیم با توسل به زور اجرا شود، اما هیچ مشروعیتی ندارد.
این دیپلمات فلسطینی با ابراز تأسف از اوضاع نامطلوب جهان عرب و امت اسلامی افزود: این آخرین ایستگاه و تلاش برای پا گذاشتن روی حقوق فلسطینیان و نابودی آرمان فلسطین نیست تاکنون چندین بار برای از بین بردن آرمان فلسطین و حقوق فلسطینیان تلاش شده، اما ملت فلسطین در صحنه حاضر است و به طور یکپارچه چنین تصمیمات و اقداماتی را رد می‌کند.
ابوشریف درباره پیامد‌های اجرای تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت امریکا به قدس گفت: راهپیمایی‌های در غزه موسوم به «حق بازگشت» ادامه دارد و با آن که مسالمت آمیز است رژیم صهیونیستی آن را سرکوب می‌کند و سبب رسوایی خود در جامعه جهانی می‌شود؛ رفتار مقامات صهیونیستی، همه ادعاهایشان را نزد جامعه بین المللی در صد سال گذشته نقش بر آب کرد.
وی با تأکید بر این که دفاع از آرمان فلسطین و احقاق حقوق این ملت در اولویت قرار دارد، افزود: انسان‌های آزاده و با وجدان بسیاری در امت عربی و اسلامی و خارج از آن وجود دارند و کشور‌هایی مانند ایران و تا حدی ترکیه و مالزی وجود دارند که از این منطق اخلاقی واقع گرایانه و درست حمایت می‌کنند و کشور‌های زیادی هستند که می‌توانند از حق قانونی و مشروع فلسطینیان حمایت کنند.
ابوشریف گفت: این نیز مرحله‌ای از مراحل است که در آن متضرر می‌شویم، اما در نهایت پیروزیم، این وعده الهی در قرآن کریم است، یهودیان این حقیقت را بیشتر از ما می‌دانند که روزی فرا خواهد رسید که این هزینه را خواهند پرداخت، حتی مسیحیان انجیلی و مسیحیان صهیونیست به عنوان متحدان یهودیان این مسیر را می‌شناسند؛ آنان منتظرند تا حضرت مسیح (ع) ظهور کند و همه کفار را بکشد.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین درباره سخنان اخیر، ولی عهد عربستان در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی تأکید کرد: بن سلمان می‌خواهد مسئولیت مسئله حل نشده مناقشه فلسطین و اشغالگری صهیونیست‌ها را به گردن فلسطینیان بیندازد، اما ملت فلسطین هرگز این مسئولیت را نمی‌پذیرد و تحمیل را از جانب دیگران تحمل نمی‌کند.
وی افزود: مسئولیت این جنایت بزرگ در مرحله نخست به عهده انگلیس است که به یهودیان صهیونیست وعده داد که برای آنان در فلسطین، وطن ملی یهود ایجاد می‌کند، دولتمردان وقت انگلیس به یهودیان قدرت دادند و از آنان حمایت کردند؛ هر کاری که در فلسطین انجام دادند به ضرر ملت فلسطین بود.
ابوشریف گفت: عامل دیگر، جنگ‌هایی است که متأسفانه بر اثر خیانت برخی حکام دست نشانده انگلیس و استعمار بر ملت فلسطین تحمیل شد؛ ملت ما در هیچ یک از این مقاطع حتی لحظه‌ای از مبارزه برای احقاق حقوقشان دست برنداشته اند.
ابوشریف افزود: ما برای ستاندن حقوق خود نزد یهودیان در اروپا نرفتیم و با آنان نجنگیدیم بلکه اروپایی‌ها بودند که با یهودیان وارد جنگ شدند و حتی برخی از آن‌ها مانند جنبش صهیونیسم نیز در این جنایات دست داشتند و ملت فلسطین قربانی شد.
وی گفت: هر کسی ذره‌ای عقل، منطق و اخلاق داشته باشد به صف ملت فلسطین می‌پیوندد و از آنان حمایت می‌کند و ممکن نیست که از یهودیان و صهیونیست‌ها حمایت کند و ممکن نیست فلسطینیان را مسئول اتفاقاتی بداند که در داخل فلسطین رخ می‌دهد؛ ملت فلسطین در مراحل مختلف سبب سربلندی امت اسلام شده است و تا کنون هم بهای خیانت‌های عربی را می‌پردازد.
این دیپلمات فلسطینی افزود: متأسفانه یکی از مهم‌ترین علل حضور صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین، خیانت دولتمردان عربی است، فردی که خود را امیر المؤمنین می‌داند ارتباط کامل و تنگاتنگی با فراماسون‌ها و صهیونیست‌ها دارد، فرد دیگری خود را خادم حرمین شریفین می‌داند در حالی که از نهاد‌های صهیونیستی و کاخ سفید دستور می‌گیرد. این حال و روز امت عربی است.
ابوشریف با بیان این که همه اقدامات بر نابودی آرمان فلسطین و پایمال کردن حقوق این ملت متمرکز شده است بار دیگر هشدار داد: البته این طرح‌ها و توطئه‌ها فقط علیه فلسطین صورت نمی‌گیرد بلکه برای عبور به موضوعات و مناطق دیگر است.
وی گفت: ایران به عنوان یک کشور به طور اساسی هدف قرار گرفته است و این فقط از جانب رژیم صهیونیستی نیست بلکه پای گروهی شیطانی در کار است؛ رژیم صهیونیستی تلاش زیادی در این باره می‌کند و متأسفانه خائنان و دست نشاندگانشان در این منطقه با یکدیگر و با صهیونیسم مسیحی همکاری می‌کنند.
ابوشریف افزود: فقط فلسطین هدف نیست بلکه این سرزمین، معبری برای ضربه زدن به امت اسلامی از جمله سوریه، عراق و مصر است و حتی عربستان از این توطئه‌ها در امان نیست.
وی، عربستان را مهد رسالت نبوی (ص.) دانست و تأکید کرد: بنابراین مقابله با رژیم صهیونیستی، مفسده انگیزی و توطئه گری آنان بر فرد فرد امت اسلامی تکلیف است؛ این وظیفه همگانی است و با حضور ایران و ترکیه و دیگر کشور‌های حامی فلسطین از دیگران ساقط نمی‌شود.
نماینده جنبش اسلامی فلسطین همچنین با اشاره به نزدیک شدن روز جهانی قدس، آن را روز فریاد جهانی در حمایت از قدس و ابتکار عالم ربانی امام خمینی کبیر (ره) دانست که آینده امور را می‌دید و عمق موضوع فلسطین و تاثیر آن بر همه ابعاد جهان اسلام را درک کرد.
ابوشریف رشد امت اسلام را فقط در گرو مبارزه با این آفت تروریستی دانست و افزود: تا وقتی که این رژیم اشغالگر هست هیچ کشور اسلامی مانند ایران، ترکیه، مالزی، اندونزی و هیچ یک از کشور‌های عربی پیشرفت نخواهند کرد.
نماینده جنبش اسلامی فلسطین گفت: هدف از تأسیس این رژیم جعلی، تضعیف و تجزیه امت اسلامی و عربی بوده است و تا زمانی که این رژیم باشد عملیات تضعیف نیروی جهان اسلام و عرب ادامه خواهد یافت.
وی تأکید کرد: اگر از جنبه شخصی و مصلحت فردی نیز بررسی کنیم هر مسلمانی باید با رژیم صهیونیستی مقابله کند، زیرا این رژیم فقط برای فساد، خرابکاری و تفرقه انگیزی ایجاد شده است؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که در هر جای منطقه که فساد، توطئه و مشکلی رخ می‌دهد صهیونیست‌ها در پشت پرده آن قرار دارند، امت اسلامی باید قدرت و توانمندی خود را در روز جهانی قدس به رخ صهیونیست‌ها بکشد، بخواهیم یا نخواهیم دیر یا زود قدس به اذن خدا آزاد خواهد شد.
ابوشریف در پایان از ملت و دولت ایران به ویژه رهبر معظم انقلاب برای تلاش هایشان در مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی تشکر نمود.