سخنرانی ابوشريف در نشست مقاومت فلسطین

24 / 2 / 97
به مناسبت هفتادمین سال اشغال فلسطین، نشست تخصصی و رسانه ای «فلسطین، هفتادمین سال مقاومت برای آزادی» با حضور نمایندگان جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جهاد اسلامی فلسطین در تهران و همچنین اصحاب رسانه صبح امروز توسط خبرگزاری قدس و با مشارکت جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد .
در این نشست «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت که انگلستان باعث رشد این جریان نکبت در فلسطین شد، پس از آن جنبش صهیونیسم در این مسئله دخیل بود. کتابی تحت عنوان پاکسازی نژادی به خوبی در این کتاب اسناد این جنایات در آن موجود است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در ادامه بیان داشت: انگلستان با آهن و آتش سرزمین فلسطین را اشغال کرد. پس از آن سازمان ملل متحد بود که پوشش لازم را برای بوجود آمدن این رژیم کامل کرد. پس از آن ما شاهد بودیم که در سال ۱۹۶۷ میلادی اشغال بقیه خاک فلسطین تکمیل شد.
در ادامه این روند گسترش شهرک سازی های صهیونیست ها را شاهد بودیم. سپس شهر قدس از مذاکرات خارج شده و پس از آن مختومه کردن پرونده حق بازگشت به طور کل مسئله فلسطین از دستور کار خارج شد.
وی در ادامه افزود: ایالات متحده آمریکا با انتقال سفارتش از تل آویو به قدس در پی آن است که نه تنها بر فلسطین بلکه بر کل منطقه سیطره یابد. آمریکایی ها بودجه آنروا را در راستای حق بازگشت فلسطینیان قطع کرده است.
ابوشریف ادامه داد: به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل این معنا را دارد که فلسطین بطور کل اشغال شده و ممکن است برخی بر این نظر باشند آزادی فلسطین یک خیال است اما بدانید که این گونه نیست اگر حمایت های بین المللی نبود این رژیم دوام پیدا نمی کرد. این رژیم دوام فیزیکی ندارد بلکه موجودیتش وابسته آمریکا است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در ادامه بیان داشت: اگر رژیم صهیونیستی قوی بود هیچ وقت از سخنان وزیر خارجه بحرین آن «بشکه نفاق» خوشحال نمی شد. وزیر خارجه ای که نماینده ملتش نیست. اگر آنها راست می گویند یک رفراندوم واقعی برگزار کنند آن وقت خواهند دید که نماینده مردم بحرین نیستند. همانگونه که سید حسن نصرالله گفت خانه رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت سست تر است.
وی ادامه داد: اگر واقعا رژیم صهیونیستی قوی بود نیاز به کمک کشوری همانند بحرین نداشت. ما معتقدیم این تصمیمات (همانند تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس) برای ما منفعت دارد نمونه آن هم توهم صلح و سازش بود. «ابومازن» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در توهم سازش بود که آن هم متوقف شده است. همه این ها هم بدلیل تصمیمی است که آقای ترامپ اتخاذ کرده است.
ابوشریف در ادامه گفت: یکی از مهمترین فواید تصمیم ترامپ روشن شدن چهره نفاق است. خوشبختانه چهره منافقین روشن شده است.
مردم دو راه دارند یا راه حق را انتخاب و یا به راه باطل بروند، ما به مردم فلسطین می گوییم که باید به مسیر خودشان که همان مسیر حق است ادامه دهند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران ادامه داد: مردم فلسطین با پرپایی راهپیمایی های بازگشت می خواهند بگویند که ما به مسیرمان ادامه خواهیم داد.
ما به اعراب می گوییم که سعی نکنید قدرت خواهی از طرف صهیونیست ها کنید، شما باید متکی به خودشان باشند اعراب باید سعی کنند مشکلات داخلی خودشان را حل کنند.
وی ادامه بیان داشت: صهیونیست ها در داخل دچار طغیان هستند من از آنها می خواهم این مسیر باطل را رها کنند. به آنها به صراحت می گویم این به مسیری که انتخاب کرده اید بی شک آنها را به طرف ، سقوط خواهد برد.