انتقاد ابوشریف از کشورهای مرتجع منطقه

6 / 3 / 97
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در حاشیه نمایشگاه قرآن که در مصلای تهران برگزار شده بود ، از کشورهای مرتجع منطقه انتقاد نمود.
وی در رابطه با عدم اتخاذ موضع مناسب توسط سران عربی در قبال تصمیم آمریکا در انتقال سفارت گفت: کشورهای مرتجع عربی بخشی از منظومه‌ای هستند که دور فلک آمریکا و اسرائیل می‌چرخند، اما ایران پس از انقلاب اسلامی به یک کشور مستقل تبدیل شده است.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا مواضع خصمانه سران عربی علیه ایران و همسویی سیاست‌هایشان با رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ضرر منافع جهان اسلام توصیف کرد و در این رابطه گفت: صحبت‌ها و اتهامات مقامات عربی به‌ویژه سعودی‌ها، چیز تازه‌ای نیست و از گذشته آن‌ها چنین سیاست‌های اشتباهی را دنبال می‌کردند.
وی ادامه داد: متأسفانه کشورهای عربی منطقه تصمیم‌گیری مستقلی ندارند و تصمیم‌های آن‌ها تابع سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است. در واقع وزارت امور خارجه این کشورها اگر هر تصمیمی را اتخاذ کنند مبتنی بر نظرات رژیم صهیونیستی است.
ابوشریف در ادامه با بیان این مطلب که اعراب فاقد سیاست‌های مختص خود هستند، تأکید کرد: محمد بن‌سلمان در آمریکا در پاسخ به پرسشی در باب حمایت عربستان از گروه‌های تروریستی به وضوح اعلام کرد که ما به خواست خودمان از این گروه‌ها حمایت نمی‌کنیم بلکه از ما این‌گونه طلب می‌کنند تا با حمایت از این گروه‌ها مثلاً در گذشته رو در روی شوروی و یا در زمان حال علیه ایران مبارزه کنیم.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: کشورهای مرتجع عربی بخشی از منظومه‌ای هستند که دور فلک آمریکا و اسرائیل ، می‌چرخند، اما ایران پس از انقلاب اسلامی که انقلاب کرامت بود به یک کشور مستقل تبدیل شده و تصمیماتی که امروز در جمهوری اسلامی اتخاذ می‌شود کاملاً مستقل ، بوده و این تفاوت میان ایران و کشورهای منطقه است.
وی افزود: ایران در خط اسلام ناب محمدی و مرجعیت قرآن است اما در مقابل کشورهای مرتجع عربی هیچ ارتباطی با اسلام و عربیت ندارند و فقط در مراکز فساد اروپایی و عربی به عیش و نوش مشغول هستند و آن‌گونه که می‌گویند نه خادم الحرمین هستند و نه امیرالمومنین؛ زیرا آن‌ها فقط امیرالفاسقین هستند.
ابوشریف گفت ، از آن‌جا که سران عربی دارای روحیه خباثت و سوءرفتار هستند، نوع حکومت آنها استبدادی است که به‌خاطر پول حاضرند مصالح و اموال امت اسلامی را در چنبره آمریکا و اسرائیل قرار دهند اما باید تأکید کنم که ملت‌های آن‌ها با نظام‌هایشان فرق دارند.