حمایت سفارت صهیونیستی از هوادارانش در انگلستان (بخش اول)

سفارت رژیم صهیونیستی از فعالیت پنجاه گروه طرفدار خود در دانشگاههای بریتانیا حمایت مالی و سازمانی داشته است .
آرتور بلفور، وزیر امور خارجه بریتانیا، در تاریخ 2 نوامبر 1917 به لرد لیونل والتر د روتشیلد، یکی از رهبران یهودی بریتانیا، نوشت که موضع انگلستان درباره آرمان های یهودیان و حمایت از آن را بیان نمود ، حتی اگر به طور صریح حمایت از تشکیل دولت “اسرائیل” در آن نباشد ، اما یهودیان اروپایی را به مهاجرت به فلسطین تشویق نمود.
این پیام، که به عنوان اعلامیه بالفور شناخته می شود، منجر به نابودی دولت فلسطین و تشکیل هسته دولت صهیونیستی شده بود که در سال 1948 متولد شد، اما پس از دهه های خشونت، چالش جدیدی در برابر اشغال اسرائیل بوجود می آید، که نام آن جنبش جهانی تحریم “اسراییل” ، “خروج سرمایه گذاری ها و تحریم ها آن است که ماهیت آن را به عنوان رژیم نژادپرست افشا می نماید و اینکه رژیمی اشتباه و عیر اخلاقی است ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر به صراحت اعلام کرده است که “دلیل اینکه ما باید با آن مبارزه کنیم” .
رژیم صهیونیستی از طریق یک فرایند منظم برای بهبود تصویر خود، از لندن، بزرگترین مرکز مبارزات انتخاباتی در جهان استفاده نمود ، این فرایند توسط سفارت اسرائیل در آنجا با حمایت از گروه های خود برای تأثیرگذاری بر جوانان بریتانیا و مخالفت های سیاسی از صحنه های سیاسی و حمایت مالی از گروهی از اعضای گروه دوستی پارلمانی “اسرائیل” در حزب کارگران انجام شد .
احزاب نخست: سرنخ های بازی صهیونیستی در روند سیاسی بریتانیا
صبح روز یکشنبه، ژانویه 1، 2017 انگلیسی ها با رسوایی کالیبر سنگین بیدار شدند که موجب ، بحران دیپلماتیکی شد که پیامدهای آن تا امروز میان تل آویو و لندن ادامه دارد ، این پس از آن بود که مشخص شد
یک مقام ارشد در سفارت صهیونیستی ، به نام ، شای ماست تبانی با
از مقامات ارشد دولت انگلیس، به نام ماریا استریزولو رییس دفتر یکی از اعضای مجلس انگلستان با یکی
از حزب محافظه کار و برای کمک به وزیر آموزش و پرورش توطئه نموده که به منظور انجام “رسوایی” ضد وزیر امور خارجه و عضو آلن دانکن وزیر امور خارجه و عضو مجلس از حزب محافظه کار بوده که به ضدیت با تعدی صهیونیستی به اراضی فلسطینیان ، شناخته شده بود .
جزئیات رسوایی نشان دهنده تلاش های اسرائیل برای از بین بردن مقامات با نفوذ که با آن در بریتانیا مخالفت می کنند، با ضبط یک ویدیو که توسط کانال الجزیره فیلم برداری شده و در روز یکشنبه صبح به رسانه های بریتانیایی رسیده است ، می باشد و با سرعت سبب سرنگون شدن یک کارمند زن در دولت بریتانیا از موضع خود شد ، این ویدئوی تنها سه دقیقه و نیم از یک مستند 120 دقیقه ای است که توسط الجزیره انگلیسی تهیه و پخش شده است تا جزئیات بیشتری را از رسوایی را افشا نماید که تبدیل به یک بحران واقعی بین انگلستان و رژیم اسراییل شده است .
اگرچه لابی صهیونیستی در بریتانیا آزادانه عمل می نمایند و قانونی عمل می نماید ، البته این قوانین اجازه نمی دهد که دستورات یا دستورالعملها یا کمک های مالی خود را از سفارتخانه ها در لندن دریافت کند، و قوانین و آداب و رسوم دیپلماتیک سفارتخانه های هر کشور را از دخالت در امور داخلی کشور میزبان یا توطئه علیه دولت آن یا هر مقام رسمی آن منع می نماید .
حزب کارگر یکی از اهداف رژیم “اسرائیل” بود، رییس آن برای اولین بار یاور حقوق مدنی فلسطین و یکی از بزرگترین حامیان جنبش (بی دی اس) بود .
سخنگوی حکومت انگلستان پیشتر اعلام کرده بود که پرونده رسوایی مربوط به دخالت سفارت صهیونیستی در لندن و دخالت آن در سیاستهای بریتانیا بسته شده است، اما حزب کار به رهبری جرمی کربن، مبارزه ای علیه “اسرائیل” را آغاز نمود و از نخست وزیر بریتانیا خواست که به طور رسمی مداخله کند تا پاسخ رسمی از رژیم ” اسراییل “درباره اظهارنظر درباره آنچه که در ابتدای سخنرانی منتشر شد ارائه دهد و با اینکه واکنش نخست وزیر در ابتدا اجابت آن بود ، گفت و گو میان وی و رژیم ” اسرائیل “، محرمانه و مبهم بود که به واکنش ناگهانی حکومت انجامد و این نشانه پایان بحران است.
علیرغم بستن پرونده توسط بریتانیا، مجلس بریتانیا مجددا پرونده را باز نمود. این کمیسیون دوباره یک کمیته بررسی واقعیت ها را درباره دخالت سفارت صهیویستی در سیاست های انگلستان تشکیل داد. بعد از اینکه الجزیره انگلیسی در ژانویه 2017 تحقیق کرد، دخالت صهیونیستی عمیق در سیاست انگلستان برای کسب حمایت بیشتر و حذف مخالفان “اسرائیل” و سیاست های آن در صحنه های سیاسی بریتانیا مشخص شد .
نبرد پیروزی جوانان بریتانیایی از دانشگاه ها آغاز می شود
هنگامی که جنبش جهانی برای تحریم اسرائیل توسعه و گسترش می یابد و زمانی که جرمی کربن رهبر حزب کارگران شد، که به خاطر حمایت علنی و قوی از حقوق فلسطینی ، شناخته شده است، فعالیت لابی صهیونیستی از طریق سفارت صهیونیستی در بریتانیا ، توسعه یافت که در ایجاد گروه های جوانان در احزاب اصلی مخالف سیاسی تلاش نمود و به دنبال تأثیر بر اتحادیه دانشجویی بود .
واحد تحقیقاتی الجزیره با استفاده از یک روزنامه نگار مخفی، فعالیت های مخفی اسرائیل را در لندن را رصد نمود ، شهری که به میدان جنگ تبدیل شده بود و اسناد تصویری شامل مجموعه عظیمی از اعترافات مقامات سفارت اسرائیل در لندن را نشان داد و تلاش های آن برای تأثیر بر جنبش دانشجویی و سیستم سیاسی بریتانیا را افشا نمود .
در دوره تحقیق که حدود شش ماه به جمع آوری اطلاعات ادامه یافت، روزنامه نگار الجزیره به نام روبن (نام مستعار) به عنوان یک فارغ التحصیل دانشگاه و یک فعال سیاسی با تمایل شدید نسبت به همدردی با رژیم اسرائیل و تمایل قوی برای کمک به تلاش برای مقابله با جنبش بی دی اس ، صفت یافت .
روبین خود را به عنوان یک عضو جدید حزب کارگر انگلستان معرفی نمود و یک وبلاگ الکترونیکی و یک حساب کاربری را در وب سایت توییتر راه اندازی کرده که از طریق آن وی به عنوان یک فعال سیاسی که هوادار رژیم صهیونیستی است، معرفی شده است .
شای ماست عامل ارتباط بین همه گروه ها و مذاکره کنندگان به نام رژیم “اسرائیل” با آنها است .
پایان بخش یکم