متن کامل سخنرانی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین

شبکه فلسطین الیوم
متن کامل سخنرانی ابوطارق

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدُ للهِ، والصلاةُ والسلامُ على رسولِ اللهِ، سيدِنا محمدٍ وعلى آلِهِ وصحبِهِ ومن والاهُ إلى يومِ الدينِ.
برادران و خواهران گرامی، رهبران اقدام ملی، کادرها و فعالان اقدام ملی و اسلامی، گروههای مقاومت، شخصیتها، ائمه جمعه، مبلغین، خانواده های شهدا و مجروحین، قهرمانان یگانهای کائوچو، بریدن سیم خاردار، خشم شبانه، بادبادکهای کاغذی، بادکنکهای آتشین، خواهران و برادران امدادگر، روزنامه نگاران واقعیت نگر، تمام اسرا، رهبران آزاده و تبعیدی، رزمندگان تمام گروههای مقاومت، نوک پیکان مردم ما در مقاومت در برابر اشغال و حمایت از آنان.
سلام به همه شما که از مرگ زندگی می سازید.
سلام به شما که در سرزمین یقین ایستاده اید.
سلام به شما که امید به پیرزی را در بالاترین سطوح می آفرینید.
سلام به شما که درد را شکست دادید و متجاوزین را ترساندید.
سلام به شما که با چشم در چشم قاتلان دوختید و آنان را از ترس هلاک می نمایید.
سلام به شما که برای تمام مردم صلح می سازید.
ای مردم عظیم ما، ای مردم فلسطین در هر مکان، ای شهیدان امت، ای کودکان جهان، اینان کودکان فلسطین هستند، فرزندان فلسطین، دختران و پسران جوان که آرزوهای بلندی دارند و پیشرفت می نمایند و زمینی که قاتلان را می بلعد.
ای مادران، خواهران و برادران شهدا، وقتی امروز در موعدمان اینجا جمع می شویم، با فرزندانمان که هر روز برای شهادت ما را ترک می نمایند، تجدید پیمان می کنیم و به آنان می گوییم، ما به میعاد شما می رویم و هرگز تاخیر نمی کنیم، عزممان را جزم کردیم و نیت نمودیم که شما را ملاقات نماییم، پس نروید حتی اگر اندکی تاخیر نمودیم.
ای مردم قهرمان ما، شما اینجا هستید تا راه را به طرف فلسطین تکمیل نمایید، دشمنان می خواهند کاری نمایند تا با محاصره و قتلمان ، تسلیم شویم و ما را میان دو راه قرار دهند، قتل یا تسلیم، ولی ما به راه جهاد ادامه می دهیم و شهادت را برمی گزینیم به این دلیل که شهادت، زندگی برای مردم، فرزندان و امت ما است ، تسلیم برای ما مرگ است، لذا هرگز به آنان اجازه نمی دهیم در این جنگ پیروز شوند، با استمرار، اصرار و فداکاری پیروز می شویم.
هرگز نمی توانند زندگی را در ما بمیرانند، دلیل آن شمایی هستید که اینجایید.
اینجا برادران، خواهران و فرزندانتان شهید شده اند.
شما راه ما به طرف فلسطین و قدس را هموار می نمایید.
با شما هرگز پرچم نمی افتد و سلاح ما مشروع باقی خواهد ماند.
ما با قاتلان و جنایتکاران رویارویی می نماییم.
سوداگران و توطئه گران را رسوا می نماییم.
ما با رژیم سلطه طلبی و نژادپرستی پلید و مرگباری مواجهیم که غیر از شما هیچ حکومتی در جهان جرات مقابله با آن را ندارد.
این رژیم که بر خون و رنجهای مردم بنا شده است ، شما امروز آن را با پایداری و عدالت نسبت به آرمانتان شکست می دهید و زمینه را برای روز پیروزی که به یاری خداوند خواهد آمد ، هموار می نمایید.
ای مردم قهرمان ما در غزه و کرانه باختری ، برتری جویی صهیونیستی ضد راهپیمایی های بازگشت، این قتل های مکرر و ایجاد جراحتهای مرگبار، مانند آنچه جمعه گذشته به وقوع پیوست، باید متوقف شود و نیروهای مقاومت باید به مسئولیتهایشان نسبت به آن عمل نمایند.
مقامت قهرمانانه ما دارای قدرت و امکاناتی است که می تواند نوار غزه و شهرکهای اطراف آن را غیر قابل زندگی نماید.
نیروهای مقاومت و در راس آن گروهانهای پیروزمند ما و گروهانهای قهرمان القسام و تمام گروههای مقاومت به سکوت ادامه نمی دهند و در زمان مناسب این بی حرمتی به خون مردممان را مهار می نمایند، ما باید درک کنیم که بهای آزادی گزاف است و بدون تردید باید این بها را بپردازیم.
محاصره ظالمانه تحمیلی و تجاوز باید پایان یابد، در این چارچوب باید درباره پرونده آشتی صحبت کنیم که رابطه مستقیمی با محاصره دارد، این محاصره که برادرانمان در تشکیلات با ادعاهای غیرعادلانه در آن شریکند، زمان آن فرارسیده که تشکیلات فلسطین درک کند که طرح ملی فلسطینی به نفع طرح صهیونیسم مضمحل می شود.
لذا به برادر ابو مازن می گوییم که نمی توانی دشمن تاریخ ، مردم و امت ما را به صلح، طرح های صلح و دادن امتیاز فرابخوانی و ما را با زبان جنگ و تحریم خطاب قرار دهی.
ما و تو در این مکان باید به وحدت مردم فلسطین تکیه نماییم ، وحدت نیروهای سیاسی آن برای مقابله با تلاش جهت تصفیه آرمان فلسطین که با اعلام قدس به عنوان پایتخت اسراییل آغاز شده است، پس نگذار ، تکبر ، قلب و عقلت را بمیراند ، ما معتقدیم که زمان آن فرا رسیده که بنشینیم و پلهای اعتماد را بسازیم و حزب گرایی مرگبار را پشت سر گذاریم و با مردم عظیممان راه آزادی را دوباره آغاز نماییم.
لذا کسی حق این را ندارد که با تکروی ، فداکاری ملتمان را پس از 70 سال از اشغال فلسطین نادیده انگارد.
دوباره به تمسکمان به طرح 10 ماده ای که رهبر ملی عظیممان دکتر رمضان عبدالله در سال 2016 برای خروج از بن بست در مسیر مردم فلسطین ارائه دادند، تاکید می نماییم.
به این مناسبت طرحی را به عنوان پلی برای تحقق آشتی میان تمام نیروهای مردم مان ، به دور از تردد هیاتها که در 10 سال گذشته میان قاهره، بیروت و دیگر پایتختهای عربی و غیرعربی متوقف نشده است، ارائه می دهم.
1 – آشتی ، اولویت ملی ما در نبرد با دشمن و کلید حل اختلافات و کشمکش در جامعه فلسطین باشد.
2 – استفاده از آشتی ملی به نفع تمام فلسطینیان ، خصوصا که تمام مردم فلسطین قربانی این اختلاف هستند.
3 – خواستار دیدار فوری کمیته آماده سازی هستیم که در بیروت روز 10 ژانویه 2017 دیدار کرد و تمام فلسطینیان در آن حاضر بودند تا دیدار قاهره و شروع بررسی و حل اختلافات میان ما تا بر اساس تصمیمهای اتخاذ شده در آن زمان تصمیم گیری نماییم.
4 – تاکید نیروهای مقاومت به اینکه آرام سازی ما را به عدم دفاع از ملتمان ملزم نمی نماید و هرگز با آن به طرف توافقهای سیاسی با دشمن نمی رویم، ما فقط با برادرانمان در مصر درباره راهکارهای پایان محاصره ملتمان گفت و گو می نماییم، این راهکاری از باب مسئولیت ملی می باشد و نه از موضع ضعف میدانی، این مسئولیتی است که همه ما بدون استثناء باید به آن عمل نماییم تا این محاصره ظالمانه پایان یابد، این مجازاتهای ناموجه که در چارچوب بستن دستها و شکستن برادری ایجاد شده است.
5 – همه باید به توسعه راهکارهای مقاومت در انواع مختلف آن و آنچه که امکان پذیر در کرانه باختری و قدس است ، برای مقابله با “قرارداد قرن” متعهد باشد که فیلم جدیدی برای تصفیه باقیمانده آرمان فلسطین و پایان دادن ابدی به حقوقمان است.
ای برادران و خواهران ، ای مردم عظیم ما …
برغم سیاهیهای اطرافمان ، مردم عظیم ما هر روز قهرمانی های جدیدی را با پایداری و وحدت شان می آفرینند ، هر روز کشف می کنیم اشخاصی که به آمریکا دل خوش نمودند و هنوز دل خوش می نمایند ، به شیطان دل خوش نموده اند، آمریکا همان است که از “اسراییل” حمایت می نماید و با تمام ابزارهای قدرت به آن امداد می رساند و با سلاحش هر روز در اینجا و در هر مکان از جهان عربی و اسلام ، کشته می شویم.
لذا آمریکا هرگز همپیمان ملتهای ما و امتمان نیست و نمی توانیم از آن بخواهیم تا از ما حمایت کند و با بهانه های واهی هر آنچه داریم را در اختیار آن قرار دهیم، کسی از ما هر قدر مقامش بالا باشد هرگز نمی تواند قدس و فلسطین را قربانی بقای تاج و تختش نماید، این در تناقض با تاریخ است، جغرافیا را تجزیه و عقیده را مضمحل می نماید، پس چه کسی جرات این را دارد که اسب تروای این عصر در برابر امت با تاریخ و عقیده اش باشد.
آنان که معتقدند با داشتن پول قادرند فلسطین و قدس را هبه نمایند مانند آنچه که اموال و نفتشان را به مهاجمین و قاتلان هبه می نمایند و کسانی که تاریخ را هبه می نمایند مانند اخلاقشان که آن را هبه نمودند، به تمام آنان می گوییم که شما در اشتباهید، فلسطین یک بار اضافی بر دوش شما نیست بلکه مروارید تاریخ، جغرافیا و اسلام است، پس سازشکاری و توطئه هایتان را متوقف نمایید، اگر نمی توانید به ما یاری رسانید پس رهایمان نمایید و برای بقای تاج و تخت های زوال شدنی تان ضد ما توطئه نکنید.
برادران و خواهران، روابط ملی فلسطینی نزد ما از اهتمام زیادی برخوردار می باشد لذا در گذشته برای تقویت این رابطه با همه و بدون استثناء کوشیدیم، البته روابط ما با جنبش حماس بخش عمده این اهتمام را به خود اختصاص داده است و قدمهای بزرگی به جلو به ویژه درباره رابطه میدانی میان گروهانهای قدس و گروهانهای قسام برداشته شده است.
کوشیدیم روابطمان با رفقایمان در جبهه خلق برای آزادی فلسطین و جبهه خلق برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل تقویت شود و همواره می کوشیم روابطمان را با تمام گروههای اقدام ملی فلسطینی و نیروهای مردمی مان برای خدمت به آرمان و مقاومتمان تقویت نماییم.
برادران و خواهران گرامی، در پایان سخنانم اجازه دهید از برادرانم در جنبش جهاد اسلامی، سران و اعضاء جنبش بسیار تقدیر و تشکر نمایم به خاطر این اعتمادی که به اینجانب و به برادرانشان در دفتر سیاسی جدید جهت برافراشتن پرچم جهاد و مقاومت در این مرحله دشوار از تاریخ امت و ملتمان ابراز نمودند.
همانطور که با مردممان عهد نمودیم با شما عهد می نماییم که حسن ظن شما را برانگیزیم، رزمنده و مدافع اهداف و دیدگاه این جنبش پیشرو باشیم که رهبرانش در مسیر حق ، آزادی و فلسطین به شهادت رسیدند که در راس همه آنان رهبر ملی بزرگ شهید دکتر فتحی شقاقی قرار دارد.
باید به نقش ممتاز رهبر ملی بزرگ دکتر رمضان عبدالله اشاره نماییم که جنبش را بیشتر از 20 سال رهبری نمود و به وزنه ای در برابر دیدگان و شنیدگان جهان تبدیل شد و اکنون در بستر بیماری است و از خداوند متعال شفا را برای ایشان خواهان هستیم.
این جنبش صدها اقدام مهم انجام داده است و شهدا، اسرا و مجروحین تقدیم نموده که نمی توانم از تمام آنان نام ببرم.
به تمام آنان وفاداریم و تعهد می نماییم که پرچم جهاد و مقاومت را تا پیروزی برافرازیم.
نهایتا، از تمام نیروها و گروههای فلسطینی، عربی و اسلامی و شخصیتهای ملی، عربی و اسلامی که در این اقدام عظیم که جنبش ما در انتخابات اخیر تحقق بخشید، پیام تبریک فرستادند سپاسگذاریم و با تمام آنان عهد می بندیم که دوشادش آنان با یکدیگر با فلسطین بمانیم و پرچم آزادی و مجد را برافرازیم.
درود به ملت عظیممان
درود به شهدای پاک
درود به اسرای قهرمان
درود به مجروحین قهرمان
درود به همه شما
والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته.