سخنرانی ابوشریف در یادواره محمد الدره

12 / 7 / 1397
دومین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با حضور شخصیت های داخلی و خارجی در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در این اجلاس گفت، آمریکا حامی اصلی رژیم صهیونیستی است و در تمام سطوح مادی، معنوی و سیاسی از آن حمایت می کند که آخرین آن اختصاص کمک 38 میلیارد دلاری 10 ساله به تل آویو است.
وی خاطر نشان نمود که اگر آمریکا نبود رژیم صهیونیستی هرگز نمی توانست در فلسطین جای پای خود را محکم نماید.
ابوشریف تصریح نمود که به همین سبب، مردم فلسطین با برپایی تظاهراتهای بازگشت، مخالفتشان را با قرارداد قرن، حذف مساله آوارگان فلسطینی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعلام نمودند.
وی ادامه داد که جوانان فلسطینی در داخل و خارج فلسطین نقش مهمی در زمینه دفاع از مساله فلسطین دارند، خصوصا که حکومتهای عربی مانند عربستان سعودی و امارات تابع سیاستهای آمریکا هستند.
ابوشریف درباره ناتوی عربی گفت، مگر ناتوی اصلی چه کاری انجام داده که ناتوی عربی که اصلا وجود خارجی ندارد، بخواهد انجام دهد.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، خاطر نشان نمود که رژیم صهیونیستی اشغالگر سرزمین اسلامی فلسطین و مقدسات مهم اسلامی مانند مسجد الاقصی و قدس است که به همین سبب، باید نابود شود چرا که بر اساس قرآن کریم سمبل سلطه طلبی و فساد است.
ابوشریف، فلسطین را معیار تعیین درست از نادرست دانست و گفت که هر شخصی که می خواهد در مسیر درست حرکت نماید باید در مسیر فلسطین باشد.