ابوشریف اربعین حسینی را عامل وحدت مسلمین دانست

16 / 7 / 97
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، اربعین حضرت امام حسین (ع) را عامل وحدت مسلمانان دانست.
وی این سخن را در همایش “راه قدس از کربلا می گذرد، ظرفیت اربعین حسینی برای جهانی نمودن آرمان قدس” در سالن شهید مطهری (ره) در جمع دانشجویان بسیج دانشگاه امام صادق (ع) بیان نمود.
ابوشریف افزود که باید از اربعین و راهپیمایی آن به عنوان مکانی برای ایجاد وحدت میان اهل سنت و شیعیان استفاده نمود خصوصا که حضرت امام حسین (ع) سید جوانان بهشت است.
وی خاطر نشان نمود که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیازی به عزاداری یا پختن غذا از سوی ما ندارند بلکه می خواهند ما راه ایشان را برای مقابله با دشمنان واقعی امت که همان صهیونیسم و استعمار می باشد، ادامه دهیم.
ابوشریف تصریح نمود که ما باید خط امام حسین (ع) که راه انقلاب، تغییر، اصلاح و ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار می باشد را دنبال کنیم و به ایشان اقتدا نماییم که کشتی نجات و مقتدای ما هستند.
وی گفت که جنبش جهاد اسلامی فلسطین و شهید دکتر فتحی شقاقی بنیانگذار آن همواره شعار “پیروزی خون بر شمشیر” و “هیهات من الذله” را الگوی خود قرار دادند و اولین گروهان که در آن تشکیل شد “عشاق الشهاده” نام داشت و اشخاصی مانند صالح طحاینه لقبش ابوکربلا و شهید نعمان طحاینه لقبش ابوالحسین بود با اینکه در فلسطین شیعه نیست و آنان همگی سنی بودند.
ابوشریف خاطر نشان نمود که حضرت امام خمینی (ره) با الگوقراردادن عاشورا و خط شهادت حضرت امام حسین (ع) بود که توانستند رژیم ستمشاهی را در ایران سرنگون ساخته و جمهوری اسلامی ایجاد نمایند.
وی سپس گفت که حضرت امام حسین (ع) در ضمیر تمام مسلمانان خصوصا مردم فلسطین است و خط ایشان و انقلاب اسلامی ایران تاثیر بسزایی در زمینه هدایت مردم به طرف اسلام داشته است.
وی سپس به پرسشهای دانشجویان درباره مسائل سیاسی خصوصا وضع فلسطین پاسخ داد.