موضع دبیرکل جهاد اسلامی، تهدید در برابر تهدید است

24 / 7 / 97
دو تحلیلگر سیاسی معتقدند که بیانیه زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در چارچوب اصل ، پاسخ به تهدید با «تهدید» است ، و این که مقاومت فلسطین آماده مقابله با هر گونه تجاوز “اسرائیلی” احتمالی ضد مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری است .
تهدیدات رهبران اسرائیلی اخیرا به خاطر ضربات دردناک مقاومت فلسطین در نوار غزه همسو با استمرار راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره زمینی و دریایی غزه سرزمین های اشغالی فلسطین افزایش یافته است .
زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه ای تاکید کرد که مقاومت فلسطین برای مقابله با این تهدیدات جدی بوده و تاکید کرد که پاسخ هنوز روی میز است و، از تمام رزمندگان آمادگی کامل برای رویارویی با هر تجاوز احتمالی را خواستار شد .
نویسنده سیاسی حسن لافی گفت: سخن نخاله نشان می دهد که مقاومت سرسخت بوده و دارای عزم و اراده و تاکتیک های نظامی و قابلیت های به مراتب بالاتر از سال 2014 است ، و آمادگی مقاومت ، دشمن صهیونیستی را غافلگیر خواهد نمود .
وی در گفت و گو با فلسطین الیوم افزود که بیانیه دبیر کل جهاد اسلامی تایید نمود که قدرت بازدارندگی اسرائیل دیگر فرسوده شده و ملت فلسطین دارای مقاومت بوده و ترسی از تهدید ندارد و قادر به انجام اقدامهایی است که دشمن انتظارش را ندارد .
لافی تصریح نمود که آخرین موشک که به تل آویو اصابت کرد در سال 2014 به عنوان ضربه اول و جرقه در هر جنگ جدید است و این که هدف قرار دادن دشمن توسط مقاومت گسترش خواهد یافت و مناطق بیشتری را در رژیم شامل خواهد شد.
وی اشاره نمود که دبیرکل جهاد اسلامی ، حملات به تظاهر کنندگان مسالمت آمیز غزه را با حملات در کرانه باختری مرتبط دانست که درب دیگری را برای عملیات مقاومت فلسطینی ضد جنایات صهیونیستی به ویژه با افزایش عملیات های فردی در کرانه غربی باز می نماید .
وی ادامه داد: «سخن نخاله ملی بودن تصمیم جنگ و صلح با رژیم صهیونیستی را نشان می دهد و این که یک تصمیم عاطفی نیست و هماهنگی نظامی میان جناح ها بهترین اثبات در این زمینه است و مصلحت فلسطینیان مشخص می نماید پاسخ به جنایات دشمن کی باشد .
به نظر حسن عبدو، نویسنده سیاسی، بیانیه جهاد اسلامی در زمینه اصل پاسخ به تهدید با “تهدید” مطرح می شود و خطوط روشنی را برای پاسخ به هر گونه تجاوز اسرائیلی به مردم فلسطین ارائه می دهد.
عبدو در مصاحبه با فلسطین الیوم افزود که نخاله از مقاومت فلسطینی آمادگی برای مقابله با هر گونه تجاوز اسرائیلی را خواست که نشان می دهد مقاومت کاملا برای مقابله با رژیم صهیونیستی آماده است و هر گونه افزایش تنش توسط تل آویو بدون پاسخ نخواهد بود .
وی افزود: ” این بیانیه نشان می دهد که واکنش جهاد اسلامی با ضربه اول از سوی گروهانهای قدس در داخل رژیم صهیونیستی می باشد که در سال 2014 بود به این معنا که تل آویو هدف خواهد بود .
زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی گفته بود که تهدیدات دشمن درباره جنگ علیه مردم ما در نوار غزه نشان دهنده نیات تهاجمی رژیم تروریست برای ادامه جنگ علیه مردم فلسطین است .
دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در پاسخ به تهدیدها گفت: “ما با این تهدیدها بسیار جدی برخورد می کنیم و از تمام جنگجویان می خواهیم که به طور کامل آماده برای مقابله با هر گونه تجاوز احتمالی باشند .
نخاله گفت که مردم فلسطین در این تهدیدها هرگز تسلیم نمی شوند و از حق خود در زمینه حیات عدول نمی نمایند و هیچ شخصی نخواهد توانست مردم فلسطین را به پذیرش تعدی و محاصره ، وادار نماید .
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که واکنش به به دشمن صهیونیستی ، از همان جایی آغاز خواهد شد که در نبرد 2014 به پایان رسید ، کشتار غیرنظامیان غیرمسلح در راهپیمایی ها و پست های بازرسی شهرک نشینان و سربازان صهیونیست در کرانه باختری ، جنایاتی است که مقاومت هرگز آن را نخواهد بخشید و پاسخ به این جنایات همچنان مطرح است .
نخست وزیر صهیونیستی بنیامین نتانیاهو و وزیر جنگ او اویگدور لیبرمن، روز یکشنبه برای حمله به نوار غزه در واکنش به ادامه راهپیمایی ها و محاصره در نوار غزه، تهدید کردند.
مرزهای نوار غزه شاهد درگیری مردم فلسطین با ارتش صهیونیستی برای رفع محاصره غزه و افزایش جنایات صهیونیستی ضد تظاهرکنندگان است که در آخرین آن 9 فلسطینی به شهادت رسیدند .