حمله صهیونیستی به غزه و کرانه باختری

حمله صهیونیستی به غزه و کرانه باختری
25 / 7 / 97
نیروهای رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری اشغالگر حمله و تعدادی از شهروندان فلسطینی را دستگیر کردند .
نیروهای صهیونیست ، آزادگان شیخ عبدالجبار جرار ، ماهر عبد اللطیف آل الاخرس ، نظیر عبدالعزیز نصار ، نصر نافع العمور را در پست بازرسی زعتره در جنوب نابلس دستگیر کردند .
محمد ابو زکی از منطقه المساکن الشعبیه دستگیر شد ، همچنین به محله های غرب شهر حمله کرده و در مجاورت ساختمان دانشگاهی از توابع دانشگاه ملی نجاح مستقر شدند.
روستای بیت دجن در شرق نابلس در معرض حمله گشت های رژیم صهیونیستی واقع شد .
در طولکرم، یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله پلاستیکی در سر در جریان درگیری در شهر عنبتا در شرق طولکرم ، مجروح و به بیمارستان ثابت منتقل شد .
ارتش صهیونیستی عبود الاشقر از محله الرشید در حومه ذنابه را دستگیر ، و به خانه مجری عملیات آتشفشان ، اشرف نعالوه در حومه شویکه در طولکرم حمله کردند .
نیروهای صهیونیست به شهر دیراستیا در شمال غرب سلفیت حمله کردند و در وادی قانا و نزدیک ورودی شهرک برکان استقرار یافتند .
آنان در الخلیل ، خلیل ایمن ابو ماره (21 سال)، و ریحان خلیل ابو ماره (23 سال)، جهاد یوسف العلمی (19 سال)، را پس از حمله به خانه هایشان دستگیر کردند.
ارتش صهیونیستی ، محمد حسن العمور 26 ساله ، برادر شهید قصی العمور را از خانه اش در شهر تقوع در جنوب شرق بیت لحم ، دستگیر کردند . اشرف السجدی از اردوگاه الدهیشه نیز دستگیر شد .
گشتیهای صهیونیستی به روستای طمون در جنوب استان طوباس حمله کردند و محمد فتحی قاسم را از خانه خود دستگیر کردند.
ارتش صهیونیستی در رام الله ، به منطقه بیتونیا و روستای کوپر در شمال غربی رام الله حمله و رفعت عبده از کفر نعمه را دستگیر کردند .
نیروهای صهیونیست در حملاتشان پس از رویارویی خشن در شهر عزون در شرق قلقیلیه در شمال غرب کرانه باختری یک جوان فلسطینی به نام عدی صقر سلیم را در المثلث دستگیر نمودند.
بولدوزرهای اسرائیلی خانه خلیل زعاتره را در روستای جبل المکبر منهدم کردند.
این خانواده گفتند که ده ها تن از سربازان ارتش صهیونیستی همراه با نیروهای شهرداری ضمن حمله به خانه آنان، ساکنان را از خانه بیرون رانده و مانع برداشتن اثاثیه شدند و خانه را منهدم نمودند .
خانواده افزود که تخریب بدون هشدار انجام شد و این خانه 4 ماه قبل ساخته شده بود که در آن 8 نفر شامل 5 کودک، زندگی می کردند .
حمله هوایی صهیونیستی به غزه یک شهید و سه مجروح داشت .
وزارت بهداشت در غزه اعلام کرده است که “ناجی احمد الزعانین” 25 سال در این حمله شهید شد .
هواپیمای صهیونیستی شماری حمله به مواضع مقاومت در بخش های مختلف انجام دادند.
جنگنده های صهیونیستی پایگاه “ابو جراد ” در جنوب شهر غزه و “الواحه” در غرب شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه را بمباران کردند .
هواپیماهای جنگی صهیونیستی به یک پایگاه مقاومت در محله الزیتون در مرکز شهر غزه ، و زمین های کشاورزی در منطقه الزنه در روستای بنی سهیلا در خان یونس ، و مواضع دیگر حمله کردند .
سخنگوی ارتش صهیونیستی گفت: ” جنگنده های ارتش اسرائیلی ، به اهدافی در نوار غزه حمله کردند اما به جزئیات آن اشاره نکرد .
رسانه های اسرائیلی ادعا نمودند که این بمباران صهیونیستی در سپیده دم در پاسخ به شلیک دو موشک از نوار غزه به طرف سرزمین های 1948 بوده است .