دشمن صهیونیستی در برابر مقاومت پشیمان می شود

29 / 7 / 97
نویسنده و امور متخصص مسائل رژیم صهیونیستی عامر خلیل معتقد است که پیامهای گروهانهای قدس و القسام نشانه آمادگی بالایشان برای مقابله با هر گونه حمله احتمالی اسراییلی به نوار غزه است اما مقاومت برای مقابله با آن با عقل ، و دانش و مهارت بالا، چه در سطح تصمیم گیری و یا در سطح حوزه عملیاتی برخور می نماید .
خلیل در گفت و گو با “فلسطین الیوم ” افزود که پیامهای گروهانهای قدس و القسام فراتر شکی باقی ، نمی گذارند که هر گونه جنگ آینده گردش تفریحی نخواهد بود و مقاومت به طور کامل آماده است تا درسی سخت به رژیم صهیونیستی بدهد اگرکه هر نوع حماقتی از آن ضد غزه مرتکب شود ، با تاکید بر این که رژیم صهیونیستی می داند معادله تغییر کرده است، اگرکه اسرائیل تصمیم داشته باشد که جنگ را آغاز کند قادر به کنترل یا تغییر مسیر آن نیست.
گروهانهای قدس، جناح مسلح جهاد اسلامی و گروهانهای القسام ، شاخه مسلح حماس ، به رژیم صهیونیستی درباره عواقب انجام هر گونه حماقت ضد غزه هشدار دادند.
این پیام وقتی منتشر شد که کابینه کوچک اسراییلی خواستار پاسخ بسیار شدید ارتش صهیونیستی به تظاهرکنندگان فلسطینی شد .
کابینه اعلام نتایج نشست را نپذیرفت و دستور داد هیچ اظهار نظری در این زمینه انجام نشود اما منابع مطبوعاتی صهیونیستی به نقل از وزیر یوآف گلنت عضو کابینه نوشتند که “قواعد بازی در نوار غزه تغییر خواهد یافت ” اما به جزییات بیشتری اشاره نکرد.
خلیل با اشاره به اینکه صحنه فلسطین در مقابل یک مرحله جدید و مراحلی پیشرفته از مقاومت در برابر دشمن اسرائیلی قرار دارد که با تجربه گذشته در تمام جنبه های نظامی ، امنیتی یا سیاسی ، متفاوت است ، نشان می دهد که مقاومت در زمان حاضر دارای امکاناتی است که از طریق آن می تواند تردد شهرک نشینان در اطراف غزه یا جامعه صهیونیستی را فلج نماید .
خلیل اعتقاد دارد که اسرائیلیها بهای گزافی هنگام ارتکاب هر گونه حماقت علیه غزه و رزمندگان آن خواهند پرداخت ، جنگ آینده بر رویدادهای منطقه تاثیر گذار خواهد بود ، هر جنگ ضد غزه برای رژیم صهیونیستی مضر خواهد بود خصوصا که هم زمان با تمرکز صهیونیستی به پرونده ایران و برنامه هسته ای آن و حضورش در سوریه است .
او اشاره نمود که تصمیم گیرندگان در رژیم صهیونیستی به خوبی آگاهند که مقاومت در غزه وارد مرحله جدیدی از پیشرفت امنیتی، نظامی و سیاسی شده ، و دارای توانایی بالا برای مانور در تمام سطوح است و اینکه تل آویو به وضوح می گویند که نتایج جنگ 2014 نابود شده و مفهوم بازدارندگی در برابر قدرت مقاومت و مردم فلسطین پایان یافته است .
خلیل معتقد است که متغیر مهم در صحنه فلسطین شروع تصمیمات مقاومت از طریق (اتاق مقاومت مشترک) است ، به این معنی که مقاومت به یک جبهه واحد تبدیل شده و مدیریت نبرد را عاقلانه و با هماهنگی در بالاترین سطح انجام می دهد دشمن را شگفت زده نموده است که اصلا انتظارش را نداشت .
خلیل معتقد است که مقاومت استمرار اقدامهای صهیونیستی علیه فلسطینیان یا حملات صهیونیستی به نوار غزه یا سکوت درباره محاصره 12 ساله غزه توسط تل آویو را قبول نخواهد کرد.
خلیل خاطرنشان نمود که تهدیدات اخیر ضد غزه با دیدگاه امنیتی اسرائیلی در این حلقه ها بحث می شود و وضعیت اجتماعی و اقتصادی و بدتر شدن زندگی می تواند جنگ جدیدی ایجاد نماید.
او توضیح می دهد که رژیم صهیونیستی علائمی درباره آمادگی خود جهت مقابله با هر انفجار اوضاع و فشار بر احزاب مختلف برای جلوگیری از این اوضاع متشنج و انفجار می فرستد.
وی اشاره کرد که عوامل انفجار غزه در برابر رژیم صهیونیستی در دسترس هستند و در صورتی که وضعیت بهبود نیافته و فلسطینیان در یک وضعیت واقعی به موفقیت دست نیابند، و اگر این سازمان مجبور به اعمال تحریم های جدید و شدید در این زمان شود، وضعیت پیچیده تر خواهد شد و به مرحله انفجار رهنمون می شود
خلیل گفت که بقای نوار غزه در اوضاع فعلی به خطرناک شدن بیشتر وضع منتهی شده و زندگی تقریبا غیرممکن است، انتخاب آن است که مقاومت اقدام به جنگ کند و مقاومت اقدام به ارائه کار کیفی نماید که شروع جنگ باشد .
رسانه‌های رژیم صهیونیستی درخواست اخیر رئیس‌جمهور آمریکا از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره تنش‌های پیش آمده در غزه را فاش کردند.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اخیرا به بهانه شلیک یک فروند موشک «گراد» به «بئر‌السبع» در فلسطین اشغالی، چند پایگاه مقاومت در نوار غزه را هدف قرار دادند. در این حملات یک فلسطینی به شهادت رسید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.
همزمان سران این رژیم تهدید کردند در صورتی که حماس راهپیمایی‌های بازگشت را متوقف نکند دست به حمله فراگیر علیه غزه خواهند زد اما علیرغم تهدید مذکور، این جمعه (دیروز) هم تظاهرات بازگشت ادامه پیدا کرد و نحوه برخورد صهیونیست‌ها با آن مانند هفته‌های قبل بود.
در همین مسير ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» خواسته در برهه کنونی از حجم حملات علیه نوار غزه بکاهد.
در ادامه این گزارش آمده است واشنگتن با انجام حمله گسترده علیه نوار غزه مخالف است و این موضوع را به اطلاع تل‌آویو رسانده است.
رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که تل‌آویو عملا در مسیر تشویق کشورهای جهان برای مداخله آنها در اوضاع نوار غزه و آرام کردن آن هستند تا این رژیم را از انجام عملیات نظامی بازدارد.
روزنامه عبری زبان معاریو در مقاله ای اعلام کرد سیاست های استراتژیک حماس در برابر غزه و حماس تغییر کرده و هم اکنون صهیونیستی در مقابل تهاجمات گسترده حماس تنها به دفاع پرداخته و هیچ اقدام تهاجمی انجام نمی دهد.
روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت که نحوه مدیریت صهیونیستی تغییر یافته و ابزارها و روش های بازی متفاوت شده و جنبش حماس در موضع مهاجم و اسرائیل در جایگاه هدف قرار دارد.
تال ریف رام تحلیلگر سیاسی این روزنامه صهیونیستی افزود: روش بازی در غزه تغییر کرده، جنبش حماس به طور ویژه و نوار غزه به طور کلی ابزارهایی برای بازی با ارتش صهیونیستی یا حمله به آن دارند که عبارت از تغییرات کیفی و استراتژیک ایجاد شده جدید در رژیم صهیونیستی است.
این تحلیلگر صهیونیست در مقاله ای تحت عنوان «غزه یا غافلگیری: ارتش صهیونیستی ارتشی بازدارنده است و نه مبتکر» آورده است ، تنشهای اخیر در غزه که همزمان با برگزاری راهپیمایی های بازگشت بوده است ، بر تغییرات گسترده منفی در سیاست صهیونیستی در قبال غزه تاکید دارد به طوری که رژیم صهیونیستی و ارتش آن درب را به روی جنبش حماس برای ادامه حمله به غیر نظامیان در مناطق اطراف غزه باز گذاشته است.
معاریو ادامه داد نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی سرگرم بررسی راه حل هایی برای تنگنای اقتصادی در نوار غزه هستند که پس از قطع کمک های آمریکا به آنروا شدت بیشتری یافته است.
مرزهای شرقی غزه از 30 مارس 2018 تا زمان حاضر شاهد برگزاری راهپیمایی های مسالمت آمیز فلسطینیان برای رفع محاصره این منطقه و تاکید بر حقوق خود برای بازگشت به سرزمین های خودشان است.