ابوشریف در جلسه خدمات متقابل ایران و فلسطین سخن گفت

6 / 8 / 97
دومین نشست از سری نشست های تخصصی خبرگزاری قدس با موضوع تحولات منطقه با عنوان «خدمات متقابل ایران و فلسطین؛ چهار دهه پس از انقلاب اسلامی» برگزار شد.
این دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی خبرگزاری قدس با موضوع تحولات منطقه است.
نخستین نشست تخصصی رسانه ای خبرگزاری قدس با عنوان «سناریوهای آمریکایی- صهیونیستی برای خاورمیانه» روز یکشنبه هفته گذشته برگزار شد.
«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در این نشست گفت: رویکردهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه پس زمینه دینی دارد وباید به این مساله توجه داشت. براساس آیات قرآن کریم طرح صهیونیستها مبتنی بر دو عنصر سلطه جویی و فساد است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر این‌که لابی صهیونیست‌ از روسیه تا آمریکا نفوذ دارد، گفت که تمام مراکز تصمیم‌گیری آمریکا توسط لابی صهیونیست هدایت می‌شود.
ابوشریف افزود: درباره اثر انقلاب اسلامی به مساله‌ فلسطین بارها صحبت کرده‌ایم و امروز باید به رویکرد دیگر این مساله یعنی رویکرد دینی توجه کنیم. در واقع انگیزه و محرکه اصلی طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی دینی است.
وی افزود: ما با استکبار مقابله کردیم و حتی مبارزه مسلحانه داشتیم و قبل از انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله انقلابیون زیادی بودند که در این راه مبارزه کردند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیان نمود: براساس آیه قرآن کریم طرح‌های صهیونیستی مبتنی بر دو مولفه است. در گذشته وقتی فساد صهیونیستی آغاز شد کوچک و کم‌حجم بود، اما اکنون با حجم گسترده‌ای از فساد صهیونیستی مواجه هستیم. نیمی از اموال جهان در اختیار یهودیان و لابی‌های صهیونیست است.
ابوشریف ادامه داد: امروز شاهد هستیم که لابی صهیونیست از روسیه تا آمریکا نفوذ دارد و تمام مراکز تصمیم‌گیری آمریکا توسط لابی‌ صهیونیستی هدایت می‌شود.
وی در ادامه اظهار نمود: مثال‌های زیادی در زمینه‌ فساد یهودی و صهیونیستی وجود دارد حتی چند روز قبل نتانیاهو درباره دستاوردهای اسرائیل صحبت می‌کرد به ویژه جاسوسی‌هایی که آنها از طریق دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌دهند که افشای قتل خاشقجی یک نمونه از اینها بود.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: صهیونیست‌ها فسادهای دیگری در زمینه‌های مالی، اطلاع‌رسانی، فرهنگی، رسانه‌ای و … دارند، اما انقلاب ایران آمد و مسیر صحیح را به دنیا نشان داد.
ابوشریف با بیان این‌که کسانی که در خط مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند پیروز می‌شوند، گفت: تلاش‌های زیادی انجام دادند تا به انقلاب ایران از راه‌هایی مانند اقتصادی فشار آورند و جامعه ایران را تحت فشار قرار دهند، کاری کنند که مردم به انقلاب اسلامی حمله کنند، اما نه تنها چنین نشد بلکه این انقلاب پیروز شد و باز هم در کنار ملت فلسطین و ملت‌های منطقه به پیروزی خواهد رسید.
وی اظهار کرد: صهیونیست‌ها تلاش‌های بسیاری کردند تا مردم فلسطین را تحت تاثیر قرار دهند و منطقه را تجزیه کرده و منابع آن را غارت کنند. نمونه این اقدامات را توسط عربستان سعودی شاهد بودیم که برای این‌که یک نفر را حاکم کند حاضر است دست به هر کاری بزند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: خط صحیح برای پیروزی خط مقاومت است و کسانی که می‌خواهند خود را از چنگال صهیونیست‌ها برهانند باید خط مقاومت را در پیش بگیرند.
ابوشریف همچنین با اشاره به راهپیمایی‌های بازگشت، گفت: هدف از راهپیمایی‌ها دفاع از حق بازگشت مردم فلسطین به اراضی خودشان است. 72 درصد از مردم غزه آواره هستند و این راهپیمایی‌ها بخشی از مبارزه مردم فلسطین است. مردم فلسطین با این کار می‌خواهند معادله خود را حفظ کنند.
وی خاطر نشان کرد: غزه در محاصره شدید قرار دارد و رژیم‌های عرب بیش از رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها توطئه می‌کنند. گاهی وقتی اسرائیلی‌ها می‌خواهند این درگیری‌ها تا حدی آرام شود، اما بعضی از این رژیم‌های عربی اجازه نمی‌دهند ما تا حد امکان تلاش می‌کنیم با این معادله از مقاومت مردم فلسطین حمایت کنیم.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پایان در مورد پیشنهاد مطرح شده مبنی بر رفراندوم هم اظهار کرد: برگزاری رفراندوم به صورت واقعی حق مردم فلسطین است، زیرا این مردم از سرزمین خود اخراج شده‌اند و مردم دیگری از سایر مناطق دنیا جایگزین آنها شدند، در حالی که مردم اصلی فلسطین حق دارند در این رفراندوم شرکت کنند، اما مشکلی که با آن مواجه هستیم این است که دنیا آن را قبول نمی‌کند.
وی در ادامه افزود: ما اگر بخواهیم در مسیر الهی گام برداریم راهی جز ادامه مبارزه و مقاومت نداریم، اکثر مکاتب دیگر در زمینه تحقق آرمان های ملت فلسطین ومنطقه شکست خورده اند و ما تنها راهکار دینی و مبارزاتی را داریم که نتیجه بخش بوده است.نکته دیگر این است که صهیونیستها تلاش کردند منطقه را تجزیه کرده و منابع آن را غارت کنند. باید تاکید کنم که خط صحیح برای موفقیت مسیر مقاومت و مبارزه است.