پیشنهاد ابوشریف برای اعطای جایزه فلسطین

23 / 8 / 98
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت که کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند خارج از امت اسلامی‌اند.
وی در نشست بین‌المللی هم‌اندیشی اتحادیه‌های نویسندگان و ناشران حامی مقاومت فلسطین افزود که کسانی که به هر شکلی به رژیم صهیونیستی کمک می کنند در مقابل خط اسلامی قرار دارند..
ابوشریف ادامه داد که مسئله فلسطین مسئله اساسی امت اسلامی است واما متاسفانه امروز نه تنها در راس اولویت نظام‌های عربی و اسلامی نیست بلکه برخی از آن‌ها به دنبال حذف مسئله فلسطین هستند. عربستان سعودی با دستور آمریکا و کمک رژیم صهیونیستی به دنبال حذف مسئله فلسطین است.
وی تصریح کرد: همان طور که مقام‌ معظم رهبری فرمودند خط مقاومت فلسطین خط اسلام است. طرح رژیم صهیونیستی سیطره سلطه‌طلبی و فساد است و کسانی که می‌خواهند در برابر آن بایستند باید مقاومت را در پیش گیرند و بندگان خوب خداوند باشند که در قرآن نیز به آن اشاره شده است.
وی در ادامه بیان کرد: صهیونیسم دارای پول و قدرت زیادی است و از لحاظ نیروی انسانی ممتاز هستند. با اینکه در آمریکا کم تر از ۴ درصد صهیونیست‌ها جمعیت دارند اما بیش از ۱۴ درصد مقام‌های مهم را در آمریکا دارند. قدرت آن ها در زمینه بسیج مردم برای اجرای طرح‌شان زیاد است. طرحی که می‌خواهد در برابر رژیم صهیونیستی بایستد باید بسیار قوی باشد.
وی خاطر نشان کرد: همان طور که مستحضر هستید خداوند در قرآن برای پیروزی خط مقاومت بر خط صهیونیست وعده داده است. بنابر این کسانی که دست در دست این رژیم‌ گذاشتند و به دنبال عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند خارج از امت اسلام هستند . کسانی که دست در دست مقاومت می گذارند مانند جمهوری اسلامی ایران راه درست را می پیمایند.
وی در ادامه اظهار نمود: کسانی که به هر شکلی به رژیم صهیونیستی کمک می‌کنند در مقابل خط اسلامی قرار گرفتند. فرهیختگان باید نظام هایی را که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند رسوا کنند کسانی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی می‌کنند همراه با ظالم در مقابل مظلوم ایستاده‌اند.
ابو شریف ادامه داد: جنایات رژیم صهیونیستی امروز آشکار است چرا که بر اساس جنایات اسلامی این رژیم برپا شده است و حامیان آنان به جنایتکار در برابر بشریت کمک می‌کنند.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت تکریم ادبا و اندیشمندان بیان کرد: امروز ما شاهد هستیم که جایزه نوبل به افراد محترم و متشخص اهدا نمی‌شود. در دهه ۸۰ میلادی سه نفر جایزه نوبل را دریافت کردند که یکی ازآن ها انور سادات رئیس جمهور مصر بود. دیگری بگین رئیس چند باند صهیونیستی بود، کارتر هم نماینده دولت استکباری در دنیا است. همه می‌دانند آمریکا همیشه به نفع ظالم کار کرده است. جایزه نوبل بر اساس این ارزش‌های پوچ استوار است. ما باید ارزش‌های جوایز علمی را بالا ببریم. افرادی که در مسیر نوآوری حرکت می کنند و فرهیخته هستند باید روز به روز بالا برده شوند.
وی گفت که برخی کشورهای اسلامی مثل عربستان نه تنها موضوع فلسطین را در صدر اولویت‌های خود نمی‌دانند بلکه به کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حذف آن هستند.
ابوشریف ادامه داد که موضوع فلسطین بسیار مهم است ولی این مساله امروز در رأس اولویت کشورهای اسلامی نیست و برخی کشورهای مهم اسلامی مثل عربستان نه تنها موضوع فلسطین را در صدر اولویت های خود نمی‌دانند بلکه به کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حذف آن هستند.
وی گفت: خط مقاومت همان خط اسلام صحیح است، طرح رژیم صهیونیستی هم طرح فساد است و کسانی که می خواهند در برابر این طرح بایستند باید از بندگان خوب خدا باشند و شدت عمل و قدرت را در برابر این طرح صهیونیستی داشته باشند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران تاکید کرد: کسانی که دست در دست رژیم صهیونیستی گذاشتند و روابط خود را با آنها عادی سازی می‌کنند خارج از دایره اسلام هستند و می توان حکم ارتداد و کفر را به آنها داد.
ابوشریف افزود: مقاومت اسلامی فلسطین، جمهوری اسلامی ایران و کسانی که در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی می کنند در مسیر اسلام صحیح قرار دارند. در این زمینه اندیشمندان و فرهیختگان نقش مهمی در تبیین خط اسلام صحیح و مقاومت دارند.
وی با اشاره به اینکه کسانی که به دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند در واقع در برابر مظلومین و کنار ظالمان ایستادند، افزود: وعده خداوند در قرآن نشان می دهد رژیم صهیونیستی و حامیان آن سرنوشتی شوم خواهند داشت.