مرد مرموز غزه : فرمانده ارشد نظامی جنبش جهاداسلامی کیست ؟

چه کسی (سرایا القدس) گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاداسلامی فلسطین را هدایت و فرماندهی می کند ؟
فردی که اولین بار تصمیم به هدف قرار دادن تل آویو گرفت چه کسی بود ؟
او که فرمانده کل گردان های قدس می باشد چه نام دارد ؟ چه نوع شخصیتی دارد ؟ لقب او چیست و در کجا زندگی می کند ؟ چرا او اولین کسی بود که در گروه های فلسطینی تصمیم به هدف قرار دادن تل آویو گرفت و دست به این کار هم زد ؟
این پرسش ها و بسیاری از سئوالات دیگر را رسانه های صهیونیستی این روزها مطرح می کنند ؛ به ویژه که گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاداسلامی فلسطین ترجیح داده است که صرفا در بخش میدانی به فعالیت پرداخته و جنبه رسانه های خود را هم به دیگر گروه ها واگذار کند .
به اعتقاد کارشناسان ، جنگ سوم غزه نشان داد که گروه های کوچک تری در بعد نظامی و ساختاری همچون جنبش جهاداسلامی فلسطین هم می توانند به یکی از فاکتورهای سرنوشت ساز نه تنها در جنگ بلکه در هر نوع توافق آتش بس و حتی مذاکره ای محسوب شوند .
امروز به اذعان رسانه های صهیونیستی و نیز مطبوعات فلسطینی ، جنبش جهاداسلامی فلسطین به عنوان اولین گروه مبارز فلسطینی اسلام گرا که در فلسطین تشکیل و رویکرد نظامی را در دستور کار خود قرار داده بود تنها گروهی است که همچنان مبارزه مسلحانه را به عنوان تنها راه آزادی فلسطین اعلام کرده و حاضر نشد وارد زد و بندهای سیاسی و فرسایش توانمندی هایش در بده بستان های بازی های قدرت دچار فرسودگی شود .
یک نویسنده فلسطینی در این رابطه نوشت : در جنگ فعلی غزه و دو جنگ قبل از آن جنبش جهاداسلامی فلسطین نشان داد که پارامتر اصلی و تعیین کننده ای محسوب می شود ؛ چون نه آتش بسی بدون موافقتش قابل انجام است و نه می توان توافقی بدون مشاوره با این جنبش به سرانجام رساند .
در این حال جنبش جهاداسلامی فلسطینی نشان داد که می تواند به تنهایی نیز رو در روی رژیم صهیونیستی قرار بگیرد که آخرین آن عملیات “شکست سکوت” بود که در واکنش به ترور رهبر یکی از گروه های فلسطینی و نقض آتش بس در سال 2012 به انجام رساند .
به اعتراف رسانه های دوست و دشمن ، جنگ سال 2012 توانمندی های جنبش جهاداسلامی فلسطین در به فعل رساندن استراتژی هایی که می تواند برای رژیم صهیونیستی بسیار دردناک باشد ، نشان داد تا با هدف قرار دادن تل آویو آن هم در عملیاتی که به تنهایی علیه رژیم صهیونیستی انجام می داد این قدرت را به منصه ظهور برساند .
گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاداسلامی فلسطین در جنگ فعلی نیز به نوعی ضرب آهنگ جنگ با رژیم صهیونیستی را در اختیار خود دارد و هرگاه که لازم بداند بر شدت حملات افزوده و هرگاه که مناسب ببیند صحنه جنگ را به شکل اعلام نشده ای آرام می کند تا به رایزنی ها و کش و قوس های مذاکرات اجازه شکل گیری دهد .
از دیگر نقاط قابل توجه در جنگ اخیر هماهنگی بسیار زیاد و در حد صد در صدی است که بین ساختار نظامی و سیاسی در جنبش جهاداسلامی فلسطین شاهد آن هستیم . به نحوی که همزمان با اعلام نظر رهبران سیاسی مبارزان جنبش نیز همسو با آن عمل می کنند .
تمامی این داده ها کارشناسان را به یک نقطه سوق می دهند و آن فرماندهی گردان های قدس است که توانسته به این شکل انضباط را در میان مبارزان تا نقطه صفر درگیری با دشمن تعمیم بخشد .
حال این فرمانده کیست ؟ چه نام دارد ؟ و چه کسی می تواند باشد ؟
رسانه های رژیم صهیونیستی از مطبوعاتی همچون یدیعوت احرانوت گرفته تا شبکه هایی همچون 2 و 10 صهیونیستی طی چند روز گذشته گزارش هایی را در رابطه با این مسئله منتشر کرده اند ، اما همه آن ها در یک نکته با یکدیگر متفق القول هستند که فرمانده کل گردان های قدس شخصیتی مرموز است که نه تنها چهره ای از آن نزد سازمان های اطلاعاتی وجود ندارد بلکه حتی چهره ای تخیلی نیز از وی نمی توان ترسیم کرد .
به اعتراف رسانه های صهیونیستی تمامی تلاش های صورت گرفته تا به امروز نتوانسته است نه تنها چهره ای از وی نزد سازمان های اطلاعاتی ایجاد کند بلکه حتی از رسیدن به نام و یا از آن هم فراتر نام و کنیه سازمانی اش هم عاجز مانده اند .
در طول سه جنگ اخیر فرمانده گردان های قدس هرگز در رسانه ها حاضر نشده است ، کسی صدای او را نشنیده و به طور خلاصه تا این لحظه فردی مرموز و گمنام باقی مانده است .
به اعتقاد یک کارشناس فلسطینی ، فرمانده عملیاتی جنبش جهاداسلامی فلسطین در نوارغزه در جنگ های  اخیر موفق شده است  پیروزی های زیادی را برای فلسطین به ارمغان آورد ، اما بزرگ ترین پیروزی و موفقیت این مبارز آن است که نشان داده توانمندی بسیار بالایی در اخفای شخصیت و چهره  خود از سازمان های اطلاعاتی صهیونیستی داشته باشد .
برخی از کارشناسان امنیتی بر این باورند که یکی از مهم ترین دلایل این موفقیت آن است که وی از وسایل و فن آوری ارتباطی پیشرفته استفاده نمی کند و این مسئله به وی این امکان را داده است تا با آزادی عمل و سرعت بیشتری حرکت کرده و بتواند بدون استفاده از راهکارهای اختفا و استتار که بقیه رهبران معروف مجبور به انجام آن هستند تحرکات خود را انجام دهد ؛ مسئله ای که موفقیت و دقت فعالیت ها و اقداماتش را چند برابر می سازد .
به اعتقاد کارشناسان صهیونیست تصمیم فرمانده کل گردان های قدس در هدف قرار دادن تل آویو که در سال 2012 انجام گرفت نقطه عطفی تاریخی و راهبردی در جنگ با رژیم صهیونیستی بود که شاخه نظامی جنبش جهاداسلامی فلسطین آن را رقم زد تا به عنوان اولین گروه مبارزی که تل آویو را با موشک هدف قرار داده است در تاریخ ثبت شود .
تصمیم هدف قرار دادن تل آویو ، تصمیم چندان آسانی نیست زیرا فعل و انفعالات بین المللی و داخلی ـ محلی و نیز بسیاری از مسایل دیگر را باید در این تصمیم خود مد نظر قرار می داد .
این فرد مرموز موفق شد این تصمیم سخت را بگیرد و تبعات آن را نیز بپذیرد و بی تردید این تصمیم را با توافق با ساختار رهبری سیاسی جنبش که همسویی و هماهنگی خارق العاده ای در این جنگ از خود نشان داده گرفته است .
شاید هنوز مدت زمان زیادی برای اعلام پایان تجاوز رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه باقی مانده باشد ، گرچه داده های موجود نشان می دهد که طرف هایی با قدرت به دنبال افزایش عمر آتش بس های کوتاه مدت هستند اما بی تردید رهبران گروه های فلسطینی از جمله فرمانده کلی گردان های قدس از مکر و نیرنگ های اشغالگران صهیونیست آگاهی کاملی دارند .
در این جا یک سئوال مرموز دیگر هم باقی می ماند ؛ آیا این فرمانده مرموز خواهد توانست بار دیگر تصمیمی راهبردی گرفته و از آن سلاح مرموز و راهبردی که دکتر رمضان عبدالله شلح دبیر کل جنبش جهاداسلامی فلسطین به آن اشاره کرد ، استفاده کرده و بار دیگر محاسبات دشمن صهیونیستی را دستخوش نابسامانی قرار دهد ؟